İ7 7700 HQ Frekans Düşüşü

Kuzeyakk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yakın zamanda laptopumu satacağım ve satmadan önce sorunsuz olduğundan emin olmak istiyorum. Önceden virüs vs vardı, Win 10 son sürüm ( 1903 ) yükledim, en güncel driverları kurdum ve önceki haline göre performans bir hayli arttı. Bir de MSI Afterburner ile oyun içi değerlere bakayım dedim. İşlemci ara ara 90-95 derecelere çıkıp frekans düşürüyordu dolayısıyla ekran kartı da tam kullanılamıyordu. Sorun ısıdandır dedim ve bugün serviste fanlarını temizletip termal macununu yenilettim. Isı sorunu halloldu. Artık GPU ve CPU 70-75 derece dolaylarında. Fakat oyuna girdikten bir süre sonra işlemci yine de frekansını düşürüyor. Güç ayarlarından yüzde yüz çalışmaya zorluyorum düşmesin diye, 3.5 GHz seviyelerinde başlıyor, 5 dk sonra 2.2 GHz değerlerine düşüyor. Şimdilik GTA 5 ve BF1'de test ettim. BF1'de işlemci, frekans düşüşüne rağmen ekran kartını besleyebiliyor. Fakat GTA'da GPU kullanımı 80'lere düşüyor. Ancak msaa X8 yapınca tam kullanılıyor fakat o da 30 FPS :) Ekran kartım 1050 Ti. Kullandığım Afterburner ile bir alakası olabilir mi diye düşünüyorum. Biraz garip yüklendi :) Afterburner ekranı siyah beyaz :) Başka oyun içi değerleri görebileceğim program öneriniz varsa alabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar yardım edebilecek yok mu ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı