Asus X550VX ekran kartı ısınma sorunu

Mert Polatt

Kilopat
Daha fazla  
Asus marka X550VX model bir laptopum var. Laptopumda şöyle bir sorun var, GPU aşırı derecede ısınıp kapanıyor. Oyun oynarken hangi oyun olursa olsun 15-20 dk sonra ya inanılmaz FPS düşmesi oluyor ya da aniden bilgisayar kapanıyor. Bugün ekran kaydı alıyordum Bandicam programı ile 10 dk sonra bilgisayar inanılmaz derecede ısındı ve kapandı. Bir süre bekledikten sonra tekrar açtım bilgisayarı test etmek için, MSI Afterburner programını kurdum ve Bandicam programını açtım. GPU sıcaklığı 79 dereceye çıktı. Video açıp ekran kaydını almaya çalıştığımda 95 dereceye çıktı ve bilgisayar kapandı. Bu ısınma sorununu daha önce de yaşadım. Bilgisayarı servise verdim ama bilgisayarınızda sorun yok dediler ve laptopu ertesi gün teslim ettiler. Bilgisayarı alalı 6 aydan fazla olduğu için iade veya değişimde de bulunamıyorum. Ne yapmam lazım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı