Ekran kartı ismim neden "Engineering Sample" olarak değişti?

Kaç yıllık Laptop?

Toshiba firmasının böyle birşey yapacağını düşünmüyorum sadece o model bulunmaz ise yapabilirler.
Götürdüğümüz servis zaten orjinal servisi değil. Yakınımızdaki bir servis. GPU-Z verilerine göre, taktıkları çip birebir aynı çip. Mimarisi bile aynı görünüyor. Ancak genel performansınıda test edeceğim.

Engineering sample çipleri işlerini görünce çoğunlukla üreticiye geri gönderilir. Ama bazen 2.el marketede sızdırılabiliyor. Kabylake işlemcilere olmuştu bu.

Engineering sample çipleri işlerini görünce çoğunlukla üreticiye geri gönderilir. Ama bazen 2.el marketede sızdırılabiliyor. Kabylake işlemcilere olmuştu bu.
Açıkçası AMD R9 M265X Ekran kartımın en son sürücüsünü kurunca "Engineering Sample" yazısı kayboldu. Ayrıca, laptopu ilk aldığımdaki ekran kartının performansından daha yüksek bir performans skoru elde ettim. O zamanlar da zaten 58-60 FPS cıvarı performans alırdım. Tekrar aynı yazılım olan CineBench R15 ile testimi yeni taktıkları AMD R9 M265X ekran kartıyla yaptım. Sonuç aynı hatta bir nebze daha yüksek. 1-2 FPS Daha yüksek yani eskisine göre.
1581091152944.png

Bilgisayar servisi test yapmak için bu sürümü kurmuş olmalı demişsiniz. Debug Mod, hata ayıklama modudur.
Bu arada soldaki ekran kartı FPS karşılaştırmalarına bakarsanız, benim AMD R9 M265X ekran kartım, eski oyuncu masaüstü ekran kartı olan GTX 460 ekran kartından, daha yüksek FPS performansı vermiş. Yani benim birnevi GTX 460 ekran kartım var denilebilir mi? Performans açısından? Sanırım kafa kafaya kapışıyorlar. Zaten benim AMD R9 M265X Ekran kartı çipini sıfır sipariş ettiklerini söylemişlerdi. Muhtemelen sıfır taktılar. Hala üretiliyormuş o çipler. Sanırım bu ekran kartı var diyebiliriz laptopumun içinde. Msı Gtx460 Gddr5 1gb 256bit Nvidia Geforce Dx11 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bu kartın, AMD karşılığı kısaca. AMD R9 M265X Ekran kartının, masaüstü karşılığı AMD R7 250 oluyor. Fiyat aralıkları 400-560 TL arasında.

Zaten benim laptoptaki ekran kartı çipi içinde 400 TL cıvarı para eder demişti. Uzun süredir de bu tür teknik işlerle uğraşan genç bir arkadaştı zaten. İşini biliyor sanırım. Bakkal amcaya çatmamışız.
Bilgisayar servisi test yapmak için bu sürümü kurmuş olmalı demişsiniz. Debug Mod, hata ayıklama modudur.
Ayrıca işlemci sıcaklıkları, servise götürmeden önce en düşük zar zor 50 - 48 derece arasındaydı. Termal macun yenilemesi yapıldı ve soğutucu fan değiştirildi ve tozu alındı. Şuanki en düşük işlemci sıcaklıkları ise şöyle;
Adsız.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı