Ekran Kartı Fiyatları Neden Uçtu?

burakdudoglu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mekanik Tasarımcı
15-20 gündür ekran kartı bakmaktayım, son 1 haftadır ne olduysa ne piyasada kart kaldı. Kalanlarda fiyatlarda 300-400 arttı. Baktığım Marka MSI modeller GTX 1060 gaming 3 6GB'lık modelleriydi.

Ayrıca dolar 3,96'lardan 3,76'lara düştü:)

Kafamda deli sorular ülkemi yine anlayamaz bir haldeyim.

İşlemci, anakart, RAM vs fiyatları aynı ya da 3 5 düşmüş durumda...

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an satılan kartlar, kur seviyesi yükseksen alınan kartlar olabilir, dolayısıyla fiyat bundan artmıştır. Son zamanlarda fiyatlar uygun olduğu için talep artınca fiyat yükselmişte olabilirler, kısacası gene olan bize oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun en büyük sorunu madencilik ve stok sorunu. Az olduğu için doğal olarak değerleniyor ve fiyatlar yükseliyor.
Ekran Kartı almak istiyorsak ne yapmalı üstat?
Firmalar da senin söylediğini teyit ediyor.
GTX 1060 6GB 250 TL zamlandı.
Bekleyelim mi yoksa şimdi almak mı daha münasip olur?

Son düzenleme:
@HezarFem Şahsen şu an benim de GPU'ya ihtiyacım var fakat fahiş fiyatlar yüzünden idareten aldığım modelleyim hala. Ben bu piyasada kart almam. Aceleniz yoksa önermiyorum. Sistem toplayacağım, işim acil diyorsanız daha ucuz ve kaliteli modellerden tercihler yapılabilir.

@HezarFem Şahsen şu an benim de GPU'ya ihtiyacım var fakat fahiş fiyatlar yüzünden idareten aldığım modelleyim hala. Ben bu piyasada kart almam. Aceleniz yoksa önermiyorum. Sistem toplayacağım, işim acil diyorsanız daha ucuz ve kaliteli modellerden tercihler yapılabilir.
GT 1030 AERO ITX 2G OC, versiyonunu al oyunları tıkır tıkır, açarsın garantisini veriyorum.

Yazdan beri takip ediyorum bir defa düştüğünü görmedim. Alın gitsin. İleride keşke alsaydım demeyin.
Abi ciddi mi söylüyon?
Bende bir aydır bakıyorum fikir sahibi olmak için ama sen bir senelik neticeyi söyleyince!!
Umuduz kırıldı açıkçası :(

Valla üstadım sistem topluyorum ama parça parça. İşlemci, Bellek ve kasayı aldım indirim ile sıra ekran kartında.
Beklerim beklemsine de fiyatlar sürekli değişiyor. Daha dün gece paylaştım sabaha 100 TL zam geldi.(Hangi marka GTX 1060 6 GB alınmalı?)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı