Ekran kartı kazı getirisinden stok ve fiyat analizi yapmak

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 3B
RTX 3060 Ti ile 2 haftadır mining yapıyorum. Getirisi 300 TL'nin üstünde ve elektrik masrafımı da çıktığımda. Kartı stabil değerlerde tutup 140W'da 50 derecede stabil bir şekilde tutabildiğim için bir zararı olmayacak.

Sadece piyasada hiçbir halt bilmeyip "kardeşim mining elektriği bile karşılamıyor, kartının ömrünü yersin len" diyen insanlar oldukça insanların aklında yanlış düşünceler oluşuyor.

@43385 işlemciden kesinlikle ama kesinlikle mining yapılmaz. Boşu boşuna ısındırırsınız bahsettiğiniz "ömür azalma" olayı işlemcide gerçekleşir ama ekran kartına gereken voltajı verip uygun OC değerlerini yakalayabilirseniz o zaman zarar gelmez. Sonuçta oyunlarda da aynı olay var hatta daha fazla güç tüketen tonlarca oyun var. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'te kartım 245W çekeren ben 140W çektirerek stabil mining yapabiliyorum.
Söylediğin değerleri yakalamak için nasıl bir yol izledin? Ben gücü %30 kestim 150w tüketiyor 2070 super. Bilmeden yapmak istemiyorum.

Söylediğin değerleri yakalamak için nasıl bir yol izledin? Ben gücü %30 kestim 150w tüketiyor 2070 super. Bilmeden yapmak istemiyorum.

Bu ayarları kullanıyorum.
1613147967467.png

Ama kartınız için bunları öneririm;
1613149008974.png

Geri
Yukarı