Ekran kartı kullanıldıkça performansı düşer mi?

Standart kullanıcıysan bir şey olmaz. Ama gelişen oyun endüstrisi ile geri kalmaya başlaması gayet normal:) Yani performansı düşmüyor kartın, oyunlar daha da ağırlaşıyor.
Arkadaşın dediği heralde, bi oyunu High ayarlarda 40-45 FPS arası oynuyon, ilerleyen zamanlarda da gine 40-45 FPS arası değerlerde mi oynarım, yoksa performansı düşer mi ? Düşmez, misal ben 6 senelik ekran kartımla Gta 5' de ilk gün aldığım performansı alıyom.

Eski bir ekran kartım vardı aşağı yukarı 10 yıllık. Son zamanlarda 30+FPS alıp da 1440x900 ekranda orta grafik ayarlarında akıcı oynadığım oyunları artık yavaştan oynatmamaya başlamıştı. Grafik ayarlarını en düşüğe ve hatta kapalıya alarak bile zorlanıyordu. Bakım nafile. Miadını doldurduğunu anlamıştım kartın yani 10 yıl gibi bir sürede çöp oldu kart. Bu durum yeni ekran kartları için kaç yıldır onu bilmem.

Ekran kartının performansından kayıp yaşanmaz. Performans kayıpları genelde depolama birimleri ve güç kaynağı yüzünden yaşanır.

@70409 o şekilde bir performans düşmez. Ama oyun bir güncelleme alır. Atıyorum texture ile ilgili bir geliştirme yapılırsa senin aldığın 40-45 FPS güncelleme sonrası 35-40 civarına düşebilir. Çünkü yeni gelen yama, grafik anlamda yeni yük bindirebilir karta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı