Ekran kartı markalar arasında fark var mı?

SalihG

Decapat
Herkese merhaba, yeni bir sistem kurmak istiyorum. Ekran kartı olarak RX580 düşünüyorum, araştırdığım kadarıyla bütçeme en ideal ekran kartı bu. Sizlere sormak istediğim; Asus marka bir RX580 ile Sapphire marka bir RX580 arasında aradaki fiyat farkını ödemeye değer bir fark var mıdır? Aydınlatır mısınız beni bu konuda?

Yukarıda verilen bilgilere ek olarak bazı markaların kartları daha dayanıksız olabiliyor kullanılan bileşenlerin kalitesinden dolayı, bu nedenle arıza verme riskleri daha fazla olabiliyor. şahsi fikrim 250 TL -300 TL fazla verilebilir kalite için ama 600-700 TL fark vermek bence saçma.
Teknolojide arıza bence şans ya. :D
@PODOLOG PSU nerede sistemlerin kalbi olan :)
Oyun performansı açısından değerlendirdimde sistem kalitesi olarak tabikide PSU'nunda çöp olmaması gerek. Orta seviye bir güç kaynağı kullanılabilir.

Tabiki de aradaki farkı ödemeye değmez. Sapphire Nitro+ gayet kalitelidir. Fakat aynı fiyat olsalardı ben Asus ROG Strix tercih ederdim. Fiyatları aynı olmadığına göre Sapphire alın, sizi pişman etmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı