Ekran kartı markaları arasındaki farklar nedir?

En kaliteli ekran kartı markası nedir?

• MSI

Oy: 34 50,0%
  • Asus

Oy: 25 36,8%
  • Evga

Oy: 9 13,2%

• Oy verenlerin toplamı
    68

AAlperenB

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve yeni bir bilgisayar toplayacağım. Ekran kartları hakkında bilgi almak istiyorum. Recep beyin bi videosunda Örn(gtx 970) sondan ikinci rakam 5 ten büyük olmalı ki kaliteli olsun demişti. Bu sayı neden önemlidir?
ikinci bir sorum ise ekran kartı markaları arasındaki farklılıklar. MSI ve ya Asus ekran kartlarını araştırıyorum. MSI ile Asus aynı özellikteki ekran kartları arasında cok büyük fiyat farkları var. neden? uzun ömürlü bir bilgisayar toplamak istediğim için hangisini tercih etmeliyim.

• Bu sayı GPU'nun gücünü belirtir. 5'ten yükseği oyun için idealdir.
  • Aynı GPU'yu kullanan markalar arasında çok fazla fiyat farkı oluşmaz. Bazı markaların özel modelleri hariç. Mesela ASUS Strix ile MSI TwinFrozr5 modeli arasında çok fiyat farkı göremezsiniz GTX 970 modelinde.
  • Anketteki markaların hepsi kaliteli, benim önerim MSI veya ASUS.

Bu video işinize yarar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI GTX 1050 Ti 4gb ile Gigabyte GTX 1050 Ti 4gb arasında kaldım. İki Kart arasında ortalama 100 lira fark var tabikide uygun olanı tercih ederim ama bir yandandaMsı daha iyi soğutma veya performans yada herhan gibi bir üstünlük sağlarmı onuda bilemiyorum.

Asus, MSI, EVGA gibi markalarına takılma. Aralarında max 1-2 fps fark edecektir. Hangisi içinize yatıyorsa onu alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı