Ekran kartı üreticilerinin arasındaki farklar

RX 570 mini ITX kullaniyorum. Digerleri ile en buyük farki overclock performansi. 6 pin güç beslemesinden dolayi kart 150 watt üstüne çıkamıyor. Bu da benim 1350 MHZ uzerine cikamama sebep oluyor. Ayrica tek fan oldugu icin fani %55-60 civarlarinda calistirmam gerekiyor overclock icin. Bu da biraz ses yapiyor. Stok halinde digerlerinden farki yok. Sogutmasi gayet yeterli.
Kaç dereceleri görüyorsunuz hocam?

RX serilerinin sorunları belli yanasasim pek yok. 2.el ilanlarda 1100 TL ye GTX 1060 6 GB var. Nvdia yonebilirim bile. Gerçi Nvdia da freesync problemi var. Her freesync ekranı destekliyormu o var..

Stok hizlarda 70-72 arasi geziyor. Driver 80 dereceden sonra kisiyor kartin hizini. Yani sinır 80.
Peki bu değerleri ne kadar sürede elde ediyorsunuz ? Ayrıca kartın hızını kestiğinde performansa ne gibi olumsuz yönleri ortaya çıkıyor

Peki bu değerleri ne kadar sürede elde ediyorsunuz ? Ayrıca kartın hızını kestiğinde performansa ne gibi olumsuz yönleri ortaya çıkıyor
2-3 saat Rise of the Tomb Raider oynadim. Kartin kullanimi yukleme ekranlari haric %100 dü. Sicaklik 73 u gordu en fazla. Fan hizı ise %47 olarak otomatik ayarladi driver. Ben hic mudahale etmedim.

Tek fanli sistemde böyle ise. Çift fanli pulse yeterince yerinde olacak ozaman.. Boşuna nitro nitro demenin bir manası yok o vakit ? Bu arada İtx in TDP değeri normal çift fanlidaki gibi aynimi

Tek fanli sistemde böyle ise. Çift fanli pulse yeterince yerinde olacak ozaman.. Boşuna nitro nitro demenin bir manası yok o vakit ? Bu arada İtx in TDP değeri normal çift fanlidaki gibi aynimi
Degil. Cift fanli pulse modeli 8 pin girişli ufak bir hiz asirtma var ve kart yaklasik 150 watt cekiyor. Tek fanli ITX modeli 6 pin girişli ve 120 watt cekiyor.
Ben kartima undervolt yapmayi denedim 105 watt ile stabiliteyi sagladim. Sicaklik 65 derece civarlarinda geziyor. Fan hizi ise %40 civari.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı