Ekran kartı mı işlemci mi önemli oyun için?

Olabildiğince basit, teknik terimlere, bilgisayar jargonuna hiç dokunmadan ve hayati pek çok detayı

• Hangisi önemli?

Oy: 8 40,0%
  • Benim sistemim için hangi ekran kartı mantıklı olur.

Oy: 12 60,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20
@Silinen üye arkadaşım videolar için teşekkür ederim ama benim için zaman kaybı oldu. Daha ince ayarlardayım.
Bütün arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim ilgileri için ama hiç bir tatmin edici bir cevap alamadım yine de teşekkürler.

ayrıca konu açmayı tam olarak bilmediğim içinde yanlış başlık ve cevap yapmışım ayrıca da 1 günlük cevap yazmam engellendi bunlarda çok saçma , acil cevap bekliyorsun yazışman lazım insanlarla ve sana engel geliyor yazışamıyorsun herneyse sağ olun arkadaşlar

Nasıl bir cevap beklediğinizi tam olarak anlamadım ama... Konu başlığınıza verilen bazı cevaplara aynen katılıyorum. Yani sağlam bir işlemciye sahip olmadığınız sürece dünyanın en güçlü ekran kartına sahip olsanız bile alacağınız performans işlemcinin taşıyabileceği kadar olacaktır. Bunu önceki seneler GTX Titan'ı FX 8320 üzerinde kullanarak gördüm. Ha yalnızca oyun amaçlı; işlemci bir kademe geride olabilir, ancak daha fazlası değil.

Mevcut işlemci için ise, AMD tarafından harici ekran kartı takılması konusunda açıklama yapılmış:

''Bir AMD A Serisi Hızlandırılmış İşlemci'li (APU) AMD Radeon DirectX11.2 harici ekran kartı takılabilir özellikli PC aldığınızda, çift ekran kartının gücünü elde edersiniz. Sadece AMD Radeon Çift Ekran Kartı, ihtiyaç olduğunda eşsiz bir oyun performansı sağlamak için iki adet, güçlü Radeon DirectX 11.2 özellikli ekran kartı işlemcisini bir araya getirir. Masaüstü bilgisayarlar için dört çekirdekli bir AMD APU'yu AMD Radeon HD ekran kartı ile birleştirdiğinizde oyunları, yüksek çözünürlük, daha yüksek görüntü kalitesi ile deneyimlersiniz ve görsel performansı artırırsınız.''

A serisi işlemciler icin önerilen harici kartlar:

A-SERİSİ ADIAPU EKRAN KARTI MARKASIÖNERİLEN EKRAN KARTI EŞLEŞMELERİ
A10 – 78x0 APU'larıAMD Radeon™ R7AMD Radeon™ R7 250
A10 – 6xx0 SerisiAMD Radeon™ HD 8670DAMD Radeon™ HD 6570, HD 6670
A10 – 7700K
A8 – 7600
AMD Radeon™ R7AMD Radeon™ R7 240
A8 – 6x00 SerisiAMD Radeon™ HD 8570DAMD Radeon™ HD 6570, HD 6670
A6 – 6x00 SerisiAMD Radeon™ 8470DAMD Radeon™ HD 6450
[TBODY] [/TBODY]

İşe yarar mı yarar: Bonus :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkiside önemlidir ama ekran kartı daha önemlidir. İşlemci oyunu kaldıramazsa ekran kartın TITAN X veya R9 295X2 olsun hiçbir şeye yaramaz. Bu işlerde denge çok önemli GTA 5 gibi oyunlarda G3258'in yanına GTX 970 ya da GTX 980 takarsan o ekran kartlarından tam faydalanamazsın o yüzden sistem dengeli olmalı. R9 270 alıp kullanmak daha iyi olacaktır güç kaynağı yeterse.
ekran kartı ya da işlemci almak arasında sence hangisine önem vermeliyim

ekran kartım NVİDİA GTX1050TI
işlemcim AMD Ryzen 5 1400 Quad-Core Processor 3.20 GHz

Geri
Yukarı