Ekran Kartı mı Yükseltilmeli Depolama mı?

Alper M.

Decapat
1 ay önce AMD Ryzen 2200G ile bir sistem kurdum 2*8 3000 MHz'de RAM var sistemde.

PC'nin ana amacı grafik tasarım ve müzik klipleri oyun ayda bir Zula filan giriyorum sadece.
Ama PC'de 120 GB JD SSD var ve tabii ki yetersiz bu yüzden ek olarak USB 3.0 üzerinden Toshiba'nın 1TB lik taşınabilir HDD sini kullanıyorum.

Öncelikli olarak SSD - M.2 gibi depolama birimlerine mi yönlenmeliyim yoksa 1050 Ti veya 1060 gibi bir ekran kartı mı almalıyım?

Diyelim ki bir SSD daha aldım İşlemci GPU sunu bu şekilde 1-1.5 yıl daha kullanmam-nın işlemci üzerinde kötü bir etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayda yılda bir Zula oynuyorsanız bu sistemde bence ekran kartına ihtiyacınız yok. Depolama birimi alın derim ben.

Ama ekran kartı alırsam farklı oyunlar da oynarım diye düşünüyorsanız; bu sefer de depolama birimi yetersiz kalacak. O yüzden tercihinizi ekran kartı yönünde kullansanız dahi, bir şekilde depolama için bir şeyler yapmanız gerekecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı