Ekran kartı "Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcı" olarak gözüküyor

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Kuzenimin bilgisayarı bozulmuştu ailenin bu işlerden anlayan çocuğu olarak bu iş bana kaldı. İlk başlarda ekrana görüntü gelmiyordu. RAM'lerde oksitlenme olduğu için yaptığını buldum. Daha sonra mavi ekran hatasıyla karşılaştım. Format attım elimde bir tek Windows 10 olduğu için bu eski bilgisayara Windows 10 yüklemek durumunda kaldım. Şimdi ise ekran kartını görmüyor. CPU-Z ile baktım, aygıt yöneticisinden baktım sadece Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor. Ekran kartının markası Palit ve dediğim gibi oldukça eski. Ekran kartının sağlamlığını oyun oynayarak test edemem çünkü başlat sekmesinde bile kasıyor bilgisayar ve Casper'dan alınmış.
Intel Pentium Dual-Core 2.70GHz.
2 GB RAM.
Diğer özelliklerini bilmiyorum.

Arkadaşlar merhaba.
Kuzenimin bilgisayarı bozulmuştu ailenin bu işlerden anlayan çocuğu olarak bu iş bana kaldı. İlk başlarda ekrana görüntü gelmiyordu. RAM'lerde oksitlenme olduğu için yaptığını buldum. Daha sonra mavi ekran hatasıyla karşılaştım. Format attım elimde bir tek Windows 10 olduğu için bu eski bilgisayara Windows 10 yüklemek durumunda kaldım. Şimdi ise ekran kartını görmüyor. CPU-Z ile baktım, aygıt yöneticisinden baktım sadece Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor. Ekran kartının markası Palit ve dediğim gibi oldukça eski. Ekran kartının sağlamlığını oyun oynayarak test edemem çünkü başlat sekmesinde bile kasıyor bilgisayar ve Casper'dan alınmış.
Intel Pentium Dual-Core 2.70GHz.
2 GB RAM.
Diğer özelliklerini bilmiyorum.
%95 driver nedeniyle.

%95 driver nedeniyle.

Bende öyle düşünüyorum ama ekran kartının modelini bulamadığım için elimden bir şey gelmiyor.
Driver yüzünden olma ihtimalı çok yüksek. Sakın Driver Booster kullanma. PC'yi daha da kötü yapar.

Evet driver Boost hakkındaki kötü yorumları biliyorum teşekkür ederim uyardığınız için. Ama modelini nasıl bulabilirim ekran kartının.
Sürücü güncellemesi yap.

Nasıl yapacağım sürücü güncellemesini?

Bende öyle düşünüyorum ama ekran kartının modelini bulamadığım için elimden bir şey gelmiyor.

Evet driver Boost hakkındaki kötü yorumları biliyorum teşekkür ederim uyardığınız için. Ama modelini nasıl bulabilirim ekran kartının.

Nasıl yapacağım sürücü güncellemesini?
Driver taratma veya yükleme programlarıyla otomatik bir tarama yapın. Bulduğunda zaten modeli öğrenmiş olursunuz. Bu programlardan dolayı yavaşlama olursa da temiz format sonrası orijinal driver yüklersiniz. Biraz dolaylı yoldan olur ama.

O.

Driver taratma veya yükleme programlarıyla otomatik bir tarama yapın. Bulduğunda zaten modeli öğrenmiş olursunuz. Bu programlardan dolayı yavaşlama olursa da temiz format sonrası orijinal driver yüklersiniz. Biraz dolaylı yoldan olur ama.

Olsun temiz olsunda dolaylı olsun teşekkür ederim deneyip geri dönüş sağlayacağım. Çok sağ olun.

Ben genelde driverpack ile yardım alıyorum ama çok kullanmıyorum tabii belki daha hızlı sonuç alabileceğiniz program vardır.

İlginç bir şey oldu. DDU ile Microsoft driver'larını silmiştim. Yeniden başlattığımda sorun devam ediyordu. Konuyu açtığımdan beri bilgisayar açık vaziyetteydi. Şimdi baktığımda aygıt sürücüsü yüklemesi tamamlandı. Yazısının altında GeForce G100 olduğunu gördüm. Kendi kendine sorunu halletti yani. Hepinize çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı