Ekran kartı mining yapılırken yüzde kaç kullanılır?

Bu uygulamadan uygulamaya değişiyor. Ben T-Rex Miner kullanıyorum. Sadece VRAM kullanıyor.

1614975314950.png

Edit: Yanlış biliyormuşum, @Femto sağolsun düzeltti. Görev yöneticisinde gözükmese bile %100 kullanıldığı Afterburner gibi yazılımlarda gözüküyor.

Son düzenleme:
Kullanım yüzdesi çok anlamlı bir büyüklük değil. Ne kadar güç kullanır diye sormak daha mantıklı ve eğer hiçbir ayara dokunmazsanız TDP değeri kadar kullanmaya çalışır. Karta yük bindirmemek için yapılabilecek en basit ayar güç sınırını yani "Power Limit" düşürmek. Çok basitçe düşünürsek power limit %100 iken kart %100 kullanılır.

Kullanım yüzdesi çok anlamlı bir büyüklük değil. Ne kadar güç kullanır diye sormak daha mantıklı ve eğer hiçbir ayara dokunmazsanız TDP değeri kadar kullanmaya çalışır. Karta yük bindirmemek için yapılabilecek en basit ayar güç sınırını yani "Power Limit" düşürmek. Çok basitçe düşünürsek power limit %100 iken kart %100 kullanılır.
Hocam benim kartımın TDP değeri 135W ancak ben hiç ayar yapmadığımda 94W kullanılıyor.

Hocam görev yöneticisinden gözükmez kullanılan GPU oranı.
Eki Görüntüle 908427
GPU kullanılabildiği kadar kullanılır, VRAM gerektiği kadar. Mesela;
Eki Görüntüle 908423

Lolminer kullanırken gözüküyordu hocam, bende herhalde uygulamadan uygulamaya değişiyor diye düşünmüştüm. Sizin dediğiniz gibi Afterburner ile kontrol edince %100 kullandığını gördüm.

1614975631798.png

Yeni konular

Geri
Yukarı