Ekran kartı model güç sıralaması

furkii06

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartlarına bakarken Twinx2, GP, 4GD6- P, Dual, SUPER GP, SUPER O4G, Ventus XS, 6G vs. bunları görüyorum. Bugün 1660 Dual'i 1650 GP'den daha ucuza gördüm mesela. 1650 daha mı iyi ondan? Bunları açıklar mısınız nedir, işleyişi nasıl, güç sıralaması, tercih edilmesi gereken, en kalitelisi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır 1660 daha iyi ondan ama sadece mantıksız olan o değil piyasa karışık neyin ne olduğu belirsiz. Model sıralamasına gelecek olursak Rog Strix, Aorus, Gaming X gibi kartlar üst soğutmalı kartlar olarak geçer. Genelde zaten soğutma fark eder güç olarak çok az fark vardır hepsi arasında. Model seçimi alacağınız karta göre değişkenlik gösterir bazı modeller bazı kartlarda fazla ısınır almayız mesela ama aynı model başka kartta serin çalışır alırız.

Hocam piyasa fiyatları çok değişken, biri ucuza satar, diğeri daha düşük modeli daha pahalıya koyabilir, fiyatlara takılmayın. Onun haricinde her markanın alt orta ve üst segmentleri olur. Misal MSI - Ventus, Gaming, Gaming X, Gaming Z, Suprim, Suprim X diye gider, önceden Armor da vardı sanırım ama yeni nesil kartlarda görmüyorum bu isimlendirmeyi. Kötüden en iyiye sıraladım. Bunlar arasında parça kalitesi ve soğutma farkı vardır. Ventus misal oyunlarda cayır cayır yanabilirken Suprim X'i en baba stres testinde bile ısıtamayabilirsin. Hem de daha uzun ömürlü olurlar.

Olay soğutma. Eğer bir kart kaliteli bir 1650 ise 1650 perfromansı verir. Ama kötü bir 1660 ise 1650'den daha iyi performans verir. Performansına odaklanmayın soğutmasına odaklanın. Her zaman daha üst seviye kartlar tercih edin.
Genellikle sayı büyüdükçe, gücü artar. 1660, 1650'den güçlü bir kart. Her kart aynıdır aslında. Sadece markalar kendilerine göre soğutma ekliyorlar. İçlerindeki kart aynı hepsinde.
Hayır 1660 daha iyi ondan ama sadece mantıksız olan o değil piyasa karışık neyin ne olduğu belirsiz. Model sıralamasına gelecek olursak Rog Strix, Aorus, Gaming X gibi kartlar üst soğutmalı kartlar olarak geçer. Genelde zaten soğutma fark eder güç olarak çok az fark vardır hepsi arasında. Model seçimi alacağınız karta göre değişkenlik gösterir bazı modeller bazı kartlarda fazla ısınır almayız mesela ama aynı model başka kartta serin çalışır alırız.
Şu piyasada mecburiyetten PC alırsak Palit, İnno3D gibi markalar nasıldır soğutmada?
Ventus misal oyunlarda cayır cayır yanabilirken Suprim X'i en baba stres testinde bile ısıtamayabilirsin. Hem de daha uzun ömürlü olurlar.
Peki bu saydıklarımdan hangisinin soğutması daha iyidir?

Peki bu saydıklarımdan hangisinin soğutması daha iyidir?

Hocam her markanın her modelini bilemem ama mesela Asus'un Dual modeliyle MSI'ın Ventus'u çok başarılı değil diye biliyorum. Bu piyasada ucuz olanı almalısın bence, çünkü fiyatlar malum.

Hocam piyasa fiyatları çok değişken, biri ucuza satar, diğeri daha düşük modeli daha pahalıya koyabilir, fiyatlara takılmayın. Onun haricinde her markanın alt orta ve üst segmentleri olur. Misal MSI - Ventus, Gaming, Gaming X, Gaming Z, Suprim, Suprim X diye gider, önceden Armor da vardı sanırım ama yeni nesil kartlarda görmüyorum bu isimlendirmeyi. Kötüden en iyiye sıraladım. Bunlar arasında parça kalitesi ve soğutma farkı vardır. Ventus misal oyunlarda cayır cayır yanabilirken Suprim X'i en baba stres testinde bile ısıtamayabilirsin. Hem de daha uzun ömürlü olurlar.
Bunun örnek olduğunun altını çizmek istiyorum. Ventus 2060 Super kullanıyorum ve en ağır yükte bile 75 dereceyi geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı