Ekran kartı montajı nasıl yapılır?

Güç kaynağınız fazlasıyla yeterli.

1-) kasanın kapağını açın.

2-) kasanın arkasında ekran kartının denk geleceği genişleme yuvalarını sökün.

3-) anakartın PCI-e yuvasındaki mandalı açın.

4-) ekran kartını fanlar aşağı ve görüntü çıkışları kasanın arkasına gelecek şekilde yuvaya yerleştirin. Tık sesini duyduğunuz zaman oturmuş demektir.

5-) söktüğünüz genişleme yuvalarının vidalarını aynı yere takın.

Son olarak bilgisayarı açın ve NVIDIA'nın sitesinden 2070S için en güncel sürücüyü indirip kurun.

AMD sistemde onboard yok nasıl açılacak? Windows kurulu sistemde eski ekran kartını sattım sadece.

Tamam kartda 8pin+6pin var şimdi PSU'dan geleni bilmiyorum bakmadım onda iki tane 8+6 pin olursa direkt takacağım zaten ama 6+2 pin varsa güç sıkıntısı yaratır mı?
Güç kaynağınızda 4 adet 6+2 pin PCI-E güç bağlantısı bulunmakta. 6+2 pini 8 pinlik bağlantıya, diğer kalan bağlantıya da tek 6 pini takarak güç bağlantısını yapmış olursunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben donanım hakkında 0 bilgim varken buradan yapmıştım.

Bu tam işimi görür gibi 6+8pin varsa direk bağlarım 6+2pin varsa ilk 6'yı takarım sonra küçük 2'li olanı 8pin içimden 2 yuvaya takarım.

Bu tam işimi görür gibi 6+8pin varsa direk bağlarım 6+2pin varsa ilk 6'yı takarım sonra küçük 2'li olanı 8pin içimden 2 yuvaya takarım.
Ekran kartınızın güç bağlantısı, 8+6 pin olarak belirtilmiş. Güç kaynağınızda ki ekran kartı güç bağlantıları ise 6+2 pin şeklinde.

İlk olarak 8 pinlik yuvanın bağlantısını yapın. Güç kaynağından bir adet 6+2 pin bağlantısını alın. Birleştirip 8 pinlik yuvaya takın.

Sonra bir adet 6+2 pin bağlantısı daha alın. Sadece 6 pini bağlayın. Bu kadar. :)

Yan.

Güç kaynağınızda 4 adet 6+2 pin PCI-e güç bağlantısı bulunmakta. 6+2 pini 8 pinlik bağlantıya, diğer kalan bağlantıya da tek 6 pini takarak güç bağlantısını yapmış olursunuz.

Yani PSU'dan 6pin+8pin+2pin olarak güç girişi geliyor, kartda iki tane 6+8pin var.
8Pin'de 6+2şekilde olan pinleri tak sonra, 6pin olarak geleni direkt tak diyorsun :)
Ekran kartınızın güç bağlantısı, 8+6 pin olarak belirtilmiş. Güç kaynağınızda ki ekran kartı güç bağlantıları ise 6+2 pin şeklinde.

İlk olarak 8 pinlik yuvanın bağlantısını yapın. Güç kaynağından bir adet 6+2 pin bağlantısını alın. Birleştirip 8 pinlik yuvaya takın.

Sonra bir adet 6+2 pin bağlantısı daha alın. Sadece 6 pini bağlayın. Bu kadar. :)

Evet :)

Yeni konular

Geri
Yukarı