PC Hocası Goat G4 sistem LoL ve Valorant'ta 200FPS anca alıyor

İşletim sistemi
Windows 11

isotomil

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün PC hocası goat V4 sistemini aldım. Sistemin içinde.
Zotac 4070 Super ekran kartı / i5 14400F işlemci / 16 GB DDR5 RAM / 1TB SSD var.
Sisteme 32.750TL verdim iyi hoş fiyat performans sistemde ben neden bu kadar güçlü ve pahalı sayılabilecek bir sistemle 360FPS alamıyorum... LoL için az önce şakasız 150FPS ortalama ile oynuyordum. Valorant için de taş çatlasın 280leri görüyor ama genel olarak 200 civarında seyr ediyor. Bu durum normal midir? Ekran kartım güncel, işlemcim de güncel. Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim + NVIDIA uygulaması yüklü. Ben bu işi anlamadım birisi bana yardımcı olabilir mi? İade etmiş olduğum Ryzen 5600 + 4060 8 GB sistem ile bu sistem nasıl aynı performansı verebilir?

Hocam inanın o konuya bende bir anlam getiremedim. Evet işlemciler güçlü işlemciler ama sanırım ekran kartlarımızın dengi değiller. En azından 2K bir ekrana geçince ekran kartı da daha çok güç harcayacağı için muhtemlen o denge problemi ortadan kalkmış oluyor.

Hocam ilan linki burada. Buradan bana ulaşabilirsiniz.

Doğru kararı vermişssiniz hocam hayırlı olsun iyi oyunlar Last of Us serisi oynamadıysanız öneririm :)
Daha bugün yükledim😅

Valorant tarzı işlemci isteyen oyunlar L3 önbelleği aşırı fazla kullanır. Intel'de genelde L3 önbellek miktarları AMD'deki rakiplerine kıyasla azdır. 20 MB L3 önbellek ile o FPS normal. Bende R5 5600 var 32 MB önbellek var 400-600 arası FPS alıyorum.

Hocam bende goat 4 aldım siparıste şu an bekliyorum içime ciddi bir korku saldın şu anda😅
Hocam eğer ki 240hz veya 360fps sabit alayım valorant, lol gibi işlemci tabanlı online rekabetçi filan gireyim bir de üstüne yayın,kayıt filan alayım derseniz geçmiş olsun şimdiden. Ben az önce 128-168 arası bir FPS değeri ile LOL videosu kaydettim...

Hocam eğer ki 240Hz veya 360FPS sabit alayım Valorant, LoL gibi işlemci tabanlı Online rekabetçi filan gireyim bir de üstüne yayın, kayıt filan alayım derseniz geçmiş olsun şimdiden. Ben az önce 128-168 arası bir FPS değeri ile LoL videosu kaydettim...

Hocam goat V4 sistemini biliyorum. Dediğiniz gibi Valorant'ta o FPS'lerde gezmesi biraz tuhaf. Bence sebebi tek kanal RAM olabilir. Çünkü o sistemde 8x2'lik 16 GB RAM yok tek kanal o sistemdeki RAM. Zaten Tamer bey belirtmişti ileride bir 8'lik daha takviye yaparsanız daha iyi olur gibisinden.

Hocam goat V4 sistemini biliyorum. Dediğiniz gibi Valorant'ta o FPS'lerde gezmesi biraz tuhaf. Bence sebebi tek kanal RAM olabilir. Çünkü o sistemde 8x2'lik 16 GB RAM yok tek kanal o sistemdeki RAM. Zaten Tamer bey belirtmişti ileride bir 8'lik daha takviye yaparsanız daha iyi olur gibisinden.
Hocam sistem DDR5... Benim bildiğim DDR5 olunca tek kanal, çift kanal fark etmiyor olması lazım.

Hocam eğer ki 240hz veya 360fps sabit alayım valorant, lol gibi işlemci tabanlı online rekabetçi filan gireyim bir de üstüne yayın,kayıt filan alayım derseniz geçmiş olsun şimdiden. Ben az önce 128-168 arası bir FPS değeri ile LOL videosu kaydettim...
Hocam ben hikaye oyunları için alıyorum red dead witcher tarzı bu konuyu görünce korktum acaba 4070superin içinde 3060falan mı var😁

Geri
Yukarı