Ekran kartı nasıl paketlenir?

Axolty

Centipat
Daha fazla  
Taşınacağımız için bilgisayarı paketliyorum. Son olarak ekran kartını çıkaracağım 2 sorum var. Ekran kartına çıkarırken statik elektriği nasıl boşaltacağım ve ekran kartını nasıl paketleyebilirim? Elimde kutusu var fakat içinden çıkan plastik poşet yok. Direkt ekran kartını plastik kutunun içine koyayım mı yoksa poşet falan geçireyim mi?

Kartı çıkarmadan önce PC'nin güç kablosunu çekip güç tuşuna basın 3,4 kere statik elektrik gitmiş olacak. Kutuya koyarkende poşete gerek yok direkt koyun.

Statik olayını bilmiyorum fakat taşınırken ilk başta bir kağıda sar daha sonra onu poşete koy, sonra onun cüssesinden biraz daha büyük bir kutuya koyun ve o kutunun içine bir sürü poşet koyun (köpük görevini görsün). Çok sağlam olur başka da bir şeye gerek kalmaz.

Kartı çıkarmadan önce PC'nin güç kablosunu çekip güç tuşuna basın 3,4 kere statik elektrik gitmiş olacak. Kutuya koyarkende poşete gerek yok direkt koyun.
Hocam bilgisayarı 16-17 gündür kullanmıyorum monitör serviste olduğu için yine de 3-4 kez basayım mi ? Ek olarak sıvı soğutma var bilgisayarın camını açarken yan çevirmem gerekecek herhangi bir problem olur mu ? Teşekkürler

Hocam bilgisayarı 16-17 gündür kullanmıyorum monitör serviste olduğu için yine de 3-4 kez basayım mi? Ek olarak sıvı soğutma var bilgisayarın camını açarken yan çevirmem gerekecek herhangi bir problem olur mu? Teşekkürler.

Basın hocam zarar gelmez. Basılıda tutabilirsiniz yine 3,4 saniye. Yan çevirmeniz sorun teşkil etmez yavaş yaptığınız sürece.

Basın hocam zarar gelmez. Basılıda tutabilirsiniz yine 3,4 saniye. Yan çevirmeniz sorun teşkil etmez yavaş yaptığınız sürece.
Teşekkürler hocam yardımınız için ekran kartını hiçbir şey yapmadan şuraya koyayım mı ? Bir de şöyle bir poşet buldum belki ekran kartının belki başka bir şeyin anakartin kutusundan çıktı ne yapayım sizce ?

Eklemeyi unuttum ekledim hocam.

Dosya Ekleri

• 20220909_184623.jpg
    20220909_184623.jpg
    224,5 KB · Görüntüleme: 26
  • 20220909_184523.jpg
    20220909_184523.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 23
Çok bir şey fark edeceğini sanmam ama içiniz rahatlaycaksa attığınız poşete koyabilirsiniz. Bahsettiğiniz poşet bu antistatik poşet deniyor bunlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı