Ekran kartı nasıl takılır?

xFruise

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaş vermişti ekran kartı olduğunu düşünüyorum fakat nasıl takacağımı anlamadım, nasıl takarım?

Şu kırmızı ve siyah kabloları nereye takacağım? Onu çözemedim.

Dosya Ekleri

• IMG20221231182413.jpg
    IMG20221231182413.jpg
    243,5 KB · Görüntüleme: 105
Ekran kartını alıcan anakarttaki PCI veya PCIe (artık hangi yıldan kaldıysa PCIExpress bile olmayabilir o yılda) ona takıcaksın. Kırmızı ve siyah kablolar fandan çıkıyorsa diyecektim kopmuş gibi duruyolar.

Arkadaş vermişti ekran kartı olduğunu düşünüyorum fakat nasıl takacağımı anlamadım, nasıl takarım?

Şu kırmızı ve siyah kabloları nereye takacağım? Onu çözemedim.

Hangi kırmızı ve siyah kablolar hocam? Ve nasıl takılacağı konusunda normal bir ekran tarkı girişine aynı şekilde takacaksınız sadece zor bir şey yok.

Ekran kartını alıcan anakarttaki PCI veya PCIe (artık hangi yıldan kaldıysa PCIExpress bile olmayabilir o yılda) ona takıcaksın. Kırmızı ve siyah kablolar fandan çıkıyorsa diyecektim kopmuş gibi duruyolar.
bişey deneyeceğim kral yoksa biliyom millat önce olduğunu sjahabBahwbdhx

Hangi kırmızı ve siyah kablolar hocam? Ve nasıl takılacağı konusunda normal bir ekran tarkı girişine aynı şekilde takacaksınız sadece zor bir şey yok.
ya kanka ekran kartına büyük geliyor azıcık anlamadım bide şu kırmızı gördügünün altında siyah bi kablo daha var

Matrox mu o nedir?
matrox dediğin ne bilmiyorum .

uçlarında gry tel var nereye takicam anlamadim

Bir şey deneyeceğim kral yoksa biliyorum millat önce olduğunu sjahabbahwbdhx.

Ya kanka ekran kartına büyük geliyor azıcık anlamadım bir de şu kırmızı gördügünün altında siyah bir kablo daha var.

Hocam bende şimdi fark ettim o kablolar kartın üstünde bulunan fana ait onları ekran katının fan elektrik girişine lehimleyeceksiniz. Onun dışında kart sizin ekran kartınıza göre büyük geliyorsa farklı bir girişe göredir sizin bilgisayarınıza olmaz o eski bir anakarta takmayı deneyin.

Hocam bende şimdi fark ettim o kablolar kartın üstünde bulunan fana ait onları ekran katının fan elektrik girişine lehimleyeceksiniz. Onun dışında kart sizin ekran kartınıza göre büyük geliyorsa farklı bir girişe göredir sizin bilgisayarınıza olmaz o eski bir anakarta takmayı deneyin.
anladım kral sağolasın

Yeni çıkan RTX4090 Ti o haberin yok mu senin. :D

Vayy şimdiden 4090 Ti almış herkes bu kadar şanslı değil oyun testlerini bekliyoruz 😁
Bende de bir eski kart Ati Radeon AH3450 Asus ilk sahibiyim daha halen taş gibi çalışıyor win8 desteği vardı en son.Win10 da mavi ekran yiyince kaldırdım.Sapphire Rx6900 XT Toxci Limited Edition 360mm radyatörü.

Yeni konular

Geri
Yukarı