Çözüldü Ekran kartı nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

konpachiro

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6600
RYZEN 5 5500
A 520 M-K
2*8 RAM
Arkadaşlar Asrock RX 6600 ekran kartım ve sistemim gelecek, ekran kartı takmasını biliyorum ama son kez bi' videosunu izleyeyim dedim kendime güvenim tam değil dokunsan kırılır diyolar. Çok titizlikle ve naziklikle kendim yapabilir miyim yoksa uygun birine mi gidip yaptırayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dokunsan kırılmaz. Eski ekran kartını zaten çıkartırken çentiklerini açıyor olacaksın. Gerisi yeni ekran kartını çentiklerin açık şekilde içine bırakmak olacak. Çok büyük bir güç uygulamana bile gerek yok. Zaten oturunca ses çıkartacaktır. Korkulacak bir şey yok. Ekran kartları çok eski yıllarda çıtkırıldım yapıya sahipti. Şimdi değil. Hayvani güçle bastırmadıktan sonra ve yönlerini ters takmadığın sürece kırılmaz. Yönleri de ters takma ihtimalinde az. Zaten şekiller kendini belli ediyor. Korkmana gerek yok.
Yuvasına tam denk getirdikten sonra, takıp biraz ittireceksin. Kendine güvenin yok ise yapacak birini bulman iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendiniz yapabilirsiniz, o kadar da dokunsan kırılır bir iş değil. Mandalı açtığınızdan emin olun gerisi önemli değil.

Dokunsan kırılmaz. Eski ekran kartını zaten çıkartırken çentiklerini açıyor olacaksın. Gerisi yeni ekran kartını çentiklerin açık şekilde içine bırakmak olacak. Çok büyük bir güç uygulamana bile gerek yok. Zaten oturunca ses çıkartacaktır. Korkulacak bir şey yok. Ekran kartları çok eski yıllarda çıtkırıldım yapıya sahipti. Şimdi değil. Hayvani güçle bastırmadıktan sonra ve yönlerini ters takmadığın sürece kırılmaz. Yönleri de ters takma ihtimalinde az. Zaten şekiller kendini belli ediyor. Korkmana gerek yok.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı