Ekran kartı ne zaman alınmalı?

TekMatador

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Yayıncı
Sizce ekran kartına çok para vermek mantıklı mı? RTX 3060 gibi bir kart almayı düşünüyordum ama 10 bin liranın altında kart yok resmen. Sizce 1660 Super gibi bir kart alıp, fiyatlar düşene kadar kullanıp, bir yandan mining yapmak mantıklı mı yoksa Temmuz gibi fiyatlar düşer mi?

Sizce ekran kartına çok para vermek mantıklı mı? RTX 3060 gibi bir kart almayı düşünüyordum ama 10 bin liranın altında kart yok resmen. Sizce 1660 Super gibi bir kart alıp, fiyatlar düşene kadar kullanıp, bir yandan mining yapmak mantıklı mı yoksa Temmuz gibi fiyatlar düşer mi?
Mining yapın 2070 alın şimdilik. Onun getirdiği para 900TL(2500tl ne akılla yazdıysam :D)diye duymuştum. Biriktire biriktire 3090 bile alırsınız fiyatlar düzelene kadar.

10 bin RTX 3060 alacağına 12-13 bine RTX 3060'lı bir sistem al kalan parçaları sat daha ucuza gelir o kadar saçma bir piyasa var ki. Sizi buralarda görür müydük ya bu arada :D

Temmuz'da düşmez. 2022 başında düşecek.

Temmuz'da düşmez. 2022 başında düşecek.

2022 başında düşmez Tayvan'daki fabrika en az 2023'e kadar sıkıntı çekeceklerini söyledi. Ayriyeten NVIDIA da en az 2023'e kadar düzelmiceğini söyledi ki oda bir ihtimal dedi daha da uzun sürebilir.

Sizce ekran kartına çok para vermek mantıklı mı? RTX 3060 gibi bir kart almayı düşünüyordum ama 10 bin liranın altında kart yok resmen. Sizce 1660 Super gibi bir kart alıp, fiyatlar düşene kadar kullanıp, bir yandan mining yapmak mantıklı mı yoksa temmuz gibi fiyatlar düşer mi?

En az 2 sene beklemen gerekecek o süre zarfında kaçıracağın oyunlar olacak. Paran varsa al beklemenin alemi yok.

Şu anda bir mecburiyet yoksa almak mantıksız. Ha acayip zenginsindir, orası ayrı. Onun dışında, kartlar şu anda çıkış fiyatının iki katına satılıyor neredeyse. Misal RTX 3080 çıkış fiyatı 699 dolar ama şu anda 1200 Euro civarlarında Almanya'da. Zamanla zaten düşecektir fiyatlar. Nvidia madenciler için MH kısıtlaması getirdi yeni üreteceği kartlara. Muhtemelen önümüzdeki yıl alınabilir daha normal fiyatlardan.

Geri
Yukarı