Ekran kartı neden yanar?

PC Furkan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba:)
Benim HD 6850 ekran kartım var ve ben bunun yanıp yanmadigini sizlere sorarak cevap almak istiyorum durumunu izah edeyim.
Benim kart oyunda 80 derece en Max oluyordu genellikle 75 derece ve bu kart yanma olasılığı var mı? AMD catalsy de ise oranın normal OC yerinden 850'ye 1200 yapmıştım bu OC'lu haldeki sıcaklıkları bu arada voltaj da vermedim bu ekran kartı yanabilir mi şu an lc çalışıyor fakat görüntü yok bir ekran kartindan şüpheliyim bir de RAM'lerden sizce sorun hangisindedir?
Yardımcı olursanız bayağı sevinirim.
Sistem özelliklerim.
AMD X4 860k.
8gn RAM DDR3 1600MHz.
H68FM2+ DS2.
HD6850.

Herhangi bir parça kolay kolay yanmaz hocam merak etmeyin. Aşırı ısınma durumunda bilgisayar kendisini kapatıyor.

Sizce sorun görüntü gelmemesi ekran kartındanmi kaynaklı @Rustin Cohle

Kasa çalışıyor görüntü gelmiyor ise statik olmuş olabilir kasanın güç kaynağından kapatın elektrik ile bağlantısını kesin yaklaşık 10-15 saniye güç tuşuna basılı tutun sonra BIOS pilini söküp 15 dakika bekleyin tekrar takın genelde düzelir donanımsal arıza yok ise.

@Rustin Cohle PC 4-5 gündür fişe takılı olmadan bekliyor sanmıyorum statikten ama ramlerde sifirdi yani ekran kartıda bakımları yeni yapılmış tertemiz letgodan almıştım yani sizin bı fikriniz varmı hocam

@Rustin Cohle PC 4-5 gündür fişe takılı olmadan bekliyor sanmıyorum statikten ama RAM'lerde sifirdi yani ekran kartıda bakımları yeni yapılmış tertemiz Letgo'dan almıştım yani sizin bir fikriniz var mı? Hocam.

Aldığınızda ürünü deneyip aldınız değil mi yani alıp kullanmadan köşeye koyduysanız eski satıcı bozuk ürün satmış olabilir.

Herhangi bir parça kolay kolay yanmaz hocam merak etmeyin. Aşırı ısınma durumunda bilgisayar kendisini kapatıyor.
Hocam PC çalışıyor görüntü gelmiyor sizce bunun sorunu nedir ramlerde olabilirmi ekran kartı bu koşullarda yanmamış sa eğer ramlari sıfır takmıştım bu arada 1.5 htf ramleri kullanmaktayim

Yeni konular

Geri
Yukarı