Ekran kartı neden yanar?

Aldığınızda ürünü deneyip aldınız değil mi yani alıp kullanmadan köşeye koyduysanız eski satıcı bozuk ürün satmış olabilir.
Test ettim tabikide 1.5 htf kullandım oyunlar oynadım o.c ve yük altindaki sıcaklıklarıda 80 ni geçmiyordu yani aşırı stressliyim şuan soruyorum sizde yani sizce yanma olabilirmi pcden gram duman vs kokusu gelmiyorda
RAM 2 adet ise birini söküp tekli olarak dener misiniz açmayı.
Onuda yapmıştım onda da sonuç alamadım

Test ettim tabii ki de 1.5 htf kullandım oyunlar oynadım o.c ve yük altindaki sıcaklıkları da 80'ni geçmiyordu yani aşırı stressliyim şu an soruyorum sizde yani sizce yanma olabilir mi PC'den gram duman vs kokusu gelmiyorda.

Onuda yapmıştım onda da sonuç alamadım.

Dediğim gibi hatanın kaynağını bulmanız gerekli tek tek parçaları deneyin.

Dediğim gibi hatanın kaynağını bulmanız gerekli tek tek parçaları deneyin.
Peki yarın tamirciye gidicem ama sizce ekran kartında problem varmıdır oyunlarda sıcaklıkta bir sorun hiç cikarmamisti + duman kokusuda gelmiyordu ben pcyi açtım ve açılırken Chrome açıldı ondan sonra görüntü gitmişti birdaha da gelmedi ve bende bir beş sn filan kapatma dumesine basılı tutmuştum ona ragmen PC kapanmamisti ama yarın ise açtım halen görüntü yok ama o 5 sn çalışıyordu yani bastığımda kapanıyordu bu olay ekran kartlik bir sorunmudur sizce görüntü yoksa ram vs HDD dennmi boşta dururken ekran kartı niye bozulsun değil mi ekran kartının zaten PCI üzerinde 1 gram boya kaybı toxiclenme bile yok o kadarki temiz kart sizide yordum özür dilerim ve teşekkürler tekrardan

Peki yarın tamirciye gideceğim ama sizce ekran kartında problem var mıdır oyunlarda sıcaklıkta bir sorun hiç cikarmamisti + duman kokusuda gelmiyordu ben PC'yi açtım ve açılırken Chrome açıldı ondan sonra görüntü gitmişti bir daha da gelmedi ve bende bir beş sn filan kapatma dumesine basılı tutmuştum ona ragmen PC kapanmamisti ama yarın ise açtım halen görüntü yok ama o 5 sn çalışıyordu yani bastığımda kapanıyordu bu olay ekran kartlik bir sorun mudur sizce görüntü yoksa RAM vs HDD dennmi boşta dururken ekran kartı niye bozulsun değil mi ekran kartının zaten PCI üzerinde 1 gram boya kaybı toxiclenme bile yok o kadarki temiz kart sizide yordum özür dilerim ve teşekkürler tekrardan.

Bilgisayarı zorla kapatma işleminden sonra işletim sisteminde falan bir sıkıntı olmuş olabilir bilgisayarı öyle kapatmamanız gerekirdi.

Intel HD Graphics ekran kartını 7 yıl kullandım hiçbir şey olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı