Ekran kartı neye göre seçiliyor?

AMD hem işlemci hem GPU üretiyor ya o bakıma dedim. Stok fan standart fan. İşlemci ile satılan soğutma çözümü.

Yardımınız için ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam, iyi akşamlar dilerim. Sanırım sağlam bir soğutma sistemi almak gerekiyor AMD işlemci veya RX gibi ekran kartı alacaksak.

Usta diyorum ya önce bütçe bilgisi lazım. Yoksa RTX 4090 veya RX 7900XT der geçerim. Bütçe önemli ve sistem bilgileri. Ondan sonra uyumlu olan en fiyat/performans ürün seçilir. Tabii ki kriterler arasında VRAM, veri bit yolu, teknoloji, malzeme kalitesi vb. faktörler de var.

Çok özür dilerim kafama takılan bir yer vardı da, sistem bilgilerinden kastığınız, sisteme uyumu mu?

Son düzenleme:
Yardımınız için ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam, iyi akşamlar dilerim. Sanırım sağlam bir soğutma sistemi almak gerekiyor AMD işlemci veya RX gibi ekran kartı alacaksak.

Çok özür dilerim kafama takılan bir yer vardı da, sistem bilgilerinden kastığınız, sisteme uyumu mu?
Evet mevcuttaki bir sistem için düşünüyorsanız ekran kartını önermeden önce o sistemin özelliklerini de bilmemiz gerekiyor gerek uyum gerek stabil performans için. İyi forumlar.

Evet mevcuttaki bir sistem için düşünüyorsanız ekran kartını önermeden önce o sistemin özelliklerini de bilmemiz gerekiyor gerek uyum gerek stabil performans için. İyi sosyaller.

F/P için de ekran kartının kendi özelliklerine ve teknoloji vb göre. Anladım. Size de iyi sosyaller. (bu bilgiyi vermem gereksiz ama, bu kadar sormamın sebebi yanlış bir şey demiyeyim, bir şey kaçırmiyayım, doğru anlayayim diye teşekkürler tekrardan)

F/P için de ekran kartının kendi özelliklerine ve teknoloji vb göre. Anladım. Size de iyi sosyaller. (bu bilgiyi vermem gereksiz ama, bu kadar sormamın sebebi yanlış bir şey demiyeyim, bir şey kaçırmiyayım, doğru anlayayim diye teşekkürler tekrardan)
Hiç problem değil. Doğrusu bu zaten bilmeden yapılan satın alımlar sonra uğraştırıcı olabiliyor :)

Geri
Yukarı