Ekran kartı o.c hakkında

Sabri Cem

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Nvidia'nın GTX Titan Black modeli:
GTX TITAN BLACK GPU ENGINE SPECS:
CUDA Cores2880
Base Clock (MHz)889
Boost Clock (MHz)980
Texture Fill Rate (billion/sec)199.1
[TBODY] [/TBODY]

Normal çekirdek hızı 889 yazıyor o.c edildiğinde 980. Bu ikisi arasında ne kadar fark olur performans açısından ve bunu boost etmek çok zahmetli ve zor bir işmi yoksa kolay mı? Bilgilendirir misiniz?

Merhaba. Kesinlikle biraz fark olur. Örneğin: Ben ekran kartıma hız aşırtma yaptığımda BF3'ü rahat oynayabiliyorum yoksa biraz zorlanma oluyor. Hız aşırtma yapmak ekran kartı için zor bir iş değil. Siz ekran kartını aldığınızda kutusundan bir de cd ile program çıkar(Asus ve Msi'de var diye biliyorum). Bu programı kurarak kolayca hız aşırtma yapabilirsiniz.

Merhaba. Kesinlikle biraz fark olur. Örneğin: Ben ekran kartıma hız aşırtma yaptığımda BF3'ü rahat oynayabiliyorum yoksa biraz zorlanma oluyor. Hız aşırtma yapmak ekran kartı için zor bir iş değil. Siz ekran kartını aldığınızda kutusundan bir de cd ile program çıkar(Asus ve Msi'de var diye biliyorum). Bu programı kurarak kolayca hız aşırtma yapabilirsiniz.
Sağol bilgi için

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı