Ekran kartı overclock sıfırlama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekran kartını kullanmasa sıcaklık 80 dereceye gelmez. O ekran kartı bana kalırsa arızalı. Gpu testine sokup bakmak lazım.
Aklıma gelmedi değil. Arızalı olsaydı monitöre görüntü vermezdi diye düşünüyorum. Yazılımsal bir şey var ortada bence.

Aklıma gelmedi değil. Arızalı olsaydı monitöre görüntü vermezdi diye düşünüyorum. Yazılımsal bir şey var ortada bence.
Öyle bir şey yok hocam gayet verir. Bende vardı rx480. Aynı şekilde arkadaşımdan aldığım bir karttı. Görüntüde falan hiç bir sorun yoktu fakat ekran kartı yüke girdiğinde görüntüyü kesiyordu. Yani görüntü vermesi sağlam olduğu anlamına gelmez. Ekran kartını stres testine sokup bakmak lazım. Tabi ki sürücü kaynaklı sorunda olabilir. Denemek lazım ama bana kalırsa o ekran kartı ömrünü doldurmuş.

Öyle bir şey yok hocam gayet verir. Bende vardı RX480. aynı şekilde arkadaşımdan aldığım bir karttı. Görüntüde falan hiçbir sorun yoktu fakat ekran kartı yüke girdiğinde görüntüyü kesiyordu. Yani görüntü vermesi sağlam olduğu anlamına gelmez. Ekran kartını stres testine sokup bakmak lazım. Tabi ki sürücü kaynaklı sorunda olabilir. Denemek lazım ama bana kalırsa o ekran kartı ömrünü doldurmuş.

Hocam bir tane de GT 1030 var bende ama o da çok drop yediriyor onu kullanıp overclock yapsak mı diye düşünüyorum ama onun sıcaklık değerlerini vs bilmiyorum.

Hocam bir tane de GT 1030 var bende ama o da çok drop yediriyor onu kullanıp overclock yapsak mı diye düşünüyorum ama onun sıcaklık değerlerini vs bilmiyorum.
Yine PUBG oynayamazsın ki 1030 ile. Benim sana önerim başka bir ekran kartı ile deneme fırsatın varsa onu takıp tekrar bir denemen PUBG'de. Bu sayede sorunun ekran kartı olup olmadığını anlarsın. %90 ekran kartı sorunlu çıkacaktır bana kalırsa. Şu anda o ekran kartıyla idare edip imkanın olduğunda yeni bir ekran kartı alman gerekiyor.

Yine PUBG oynayamazsın ki 1030 ile. Benim sana önerim başka bir ekran kartı ile deneme fırsatın varsa onu takıp tekrar bir denemen PUBG'de. Bu sayede sorunun ekran kartı olup olmadığını anlarsın. %90 ekran kartı sorunlu çıkacaktır bana kalırsa. Şu anda o ekran kartıyla idare edip imkanın olduğunda yeni bir ekran kartı alman gerekiyor.

Onun yerine direk bu bilgisayarı satıp yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ama bakalım hayırlısı.
Parçaları seçtim ama nasıl olacak bir fikrim yok.

Sorun kasa içi hava sirkülasyonu ile alakalı. Kasa panel kapaklarını açarak deneyin sıkıntı ortadan kalkacaktır. Yaz dönemi ısınma sorunları normal.

İki kapakta açık ve uzun süredir böyle kullanıyorum.
Msi Afterburner üzerinden fan devirlerini arttırmayı deneyin. Eğer gene aynı durum yaşanıyorsa 80 derece çok sıkıntı çıkaracak bir değer değil soğutma sistemine göre. Tabi ki serin çalışması tercihimiz. Ancak bu durumda yapacak şey ekran kartınızın termal macununu değiştirmek olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada Windows 7 kurmak performans ve FPS artışı yaşatır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı