Ekran kartı overclock sıfırlama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki bu sistemi satıp şu sistemi alsam mantıklı mı?
.

Sistem değişikliğine gerek yok. Termal macun en son ne zaman sürüldü? RAM'ler Dual çalışmıyor okuduğum kadarıyla. Yeni bir RAM almanız 15 FPS gibi büyük bir performans artışı getirecektir.

Sistem değişikliğine gerek yok. Termal macun en son ne zaman sürüldü? RAM'ler Dual çalışmıyor okuduğum kadarıyla. Yeni bir RAM almanız 15 FPS gibi büyük bir performans artışı getirecektir.

Termal macunu daha bugün değiştirdim.

Termal macunu daha bugün değiştirdim.
Eğer bulunduğunuz yer çok sıcaksa normal bu dereceler. PUBG'de 80 derece olmasının nedeni PUBG ekran kartını yoran bir oyundur. CSGO işlemciyi yorar. Endişelenmeyin. 95 derece üstü sıkıntı yaratır sadece.

Eğer bulunduğunuz yer çok sıcaksa normal bu dereceler. PUBG'de 80 derece olmasının nedeni PUBG ekran kartını yoran bir oyundur. CS:GO işlemciyi yorar. Endişelenmeyin. 95 derece üstü sıkıntı yaratır sadece.

Daha yeni çıktım oyundan 20 FPS civarı oyun oynuyorum bu sisteme göre çok düşük değil mi?

Nasıl ya? Sürücünüzü DDU ile silip tekrar yükleyin. Bu ekran kartıyla aldığınız FPS çok düşük. Deneyin bakalım belki sürücü sorunludur.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal
Daha önce yaptım aynı Driver güncel hiçbir sıkıntısı yok ancak çok düşük FPS bu yüzden sistemi değiştirmeyi düşünüyorum.
Tüm ayarlar en düşükte ondan dolayı olabilir mi? Yani biraz daha ekran kartını yormalı mıyım?

Tüm ayarlar en düşükte ondan dolayı olabilir mi? Yani biraz daha ekran kartını yormalı mıyım?
Olabilir. Ama sanıyorum. O zaman darboğaz yaşanırdı. Belki sizin oynadığınız oyun ekran kartını algılamıyordur ? Hangi oyunda bu değerleri alıyorsunuz ? Bu arada sürücünüzü kaldırıp tekrar kurun. Bunu yaptıktan sonra geri dönüş sağlayın lütfen. Sürücünüz sıkıntılı gibi.

Olabilir. Ama sanıyorum. O zaman darboğaz yaşanırdı. Belki sizin oynadığınız oyun ekran kartını algılamıyordur? Hangi oyunda bu değerleri alıyorsunuz? Bu arada sürücünüzü kaldırıp tekrar kurun. Bunu yaptıktan sonra geri dönüş sağlayın lütfen. Sürücünüz sıkıntılı gibi.

Yüksek sistem gerektiren oynadığım tek oyun Steam PUBG ve çok düşük FPS alıyorum ha bire drop yiyorum ve FPS normalde de çok düşük daha önce DDU yapmıştım fakat bir değişim olmadı yine sıkıntılıydı.
NVIDIA ayarlarım da bu şekilde:

Dosya Ekleri

• s.png
    s.png
    64,1 KB · Görüntüleme: 31
  • Untitled.pngs.png
    Untitled.pngs.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 30
  • a.png
    a.png
    33,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Yüksek sistem gerektiren oynadığım tek oyun Steam PUBG ve çok düşük FPS alıyorum ha bire drop yiyorum ve FPS normalde de çok düşük daha önce DDU yapmıştım fakat bir değişim olmadı yine sıkıntılıydı.
NVIDIA ayarlarım da bu şekilde:
Anlayamıyorum, bu ekran kartı ile imkansız. İmkansız yani. Acaba PUBG işlemcininekran kartını kullanıyor olabilir mi ? Bir de ayarları yükseltip deneyin.

Anlayamıyorum, bu ekran kartı ile imkansız. İmkansız yani. Acaba PUBG işlemcininekran kartını kullanıyor olabilir mi ? Bir de ayarları yükseltip deneyin.
Ekran kartını kullanmasa sıcaklık 80 dereceye gelmez. O ekran kartı bana kalırsa arızalı. Gpu testine sokup bakmak lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı