Ekran kartı oyunlarda %0 kullanılıyor

daries13

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartını yeni aldım ve bilgisayara format attım.
Ekran kartım GTX 1650 ve GTA 5, LoL, Roblox gibi oyunlarda %0 kullanımı oluyor. Nedeni ne olabilir sizce?
Birkaç oyunda daha deneyip yazacağım buraya.
1668184961899.png

CS:GO'da %3'te çalışıyor.

Son düzenleme:
Ne kadar FPS alıyorsunuz, veya oyunlarda düşük performans oluyor mu?
Görev yöneticisinden bakarken böyle olması doğal aslında. Oyunu arkaya aldığı için, grafik kullanmıyor olabilir. Eğer oyunlar akıcıysa bir sorun yoktur.

Arkadaşlar ekran kartını yeni aldım ve bilgisayara format attım.
Ekran kartım GTX 1650 ve GTA 5, LoL, Roblox gibi oyunlarda %0 kullanımı oluyor. Nedeni ne olabilir sizce?
Birkaç oyunda daha deneyip yazacağım buraya.
Eki Görüntüle 1569261
CS:GO'da %3'te çalışıyor.
İşlemciniz nedir?

Görev yöneticisi üzerinden uygulamaya sağ tıklayın, ardından öncelik ayarla kısmından "YÜKSEK" seçin.
1668185480641.png

Nereye basmam gerekiyor.

İşlemciniz nedir?
AMD FX-8120

Ne kadar FPS alıyorsunuz, veya oyunlarda düşük performans oluyor mu?
Görev Yöneticisi'nden bakarken böyle olması doğal aslında. Oyunu arkaya aldığı için, grafik kullanmıyor olabilir. Eğer oyunlar akıcıysa bir sorun yoktur.

Drop giriyor arada ve 50-60 FPS arası oluyor.

Eki Görüntüle 1569272
Nereye basmam gerekiyor.

AMD FX-8120

Drop giriyor arada ve 50-60 FPS arası oluyor.
Bu kullanımlar ile 50-60 FPS alması imkansız, aşırı düşük çözünürlükte oynamıyorsanız.
Drop olayı da muhtemelen RAM kaynaklı, 8GB veya daha az bir RAM kapasitenizin olduğunu düşünüyorum.
İsterseniz MSI Afterburner ve yanında gelen RTSS yazılımı ile oyun içinde kullanımları anlık olarak takip edebilirsiniz, daha doğru bilgiler verecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile detaylı olarak hangi ayarın ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz :)

Bu kullanımlar ile 50-60 FPS alması imkansız, aşırı düşük çözünürlükte oynamıyorsanız.
Drop olayı da muhtemelen RAM kaynaklı, 8 GB veya daha az bir RAM kapasitenizin olduğunu düşünüyorum.
İsterseniz MSI Afterburner ve yanında gelen rtss yazılımı ile oyun içinde kullanımları anlık olarak takip edebilirsiniz, daha doğru bilgiler verecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile detaylı olarak hangi ayarın ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz :)

8 GB RAM var ve 1366x768 çözünürlükte.

Geri
Yukarı