Ekran kartı parça değişimi sonrası eski performansı verir mi?

KranlıkPrensi

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım yanmıştı ve bir tamirciye götürdüm. Tamirci işini halletti FurMark testinde de kötü bir sonuç almadım ya da sistem kendini kapatmadı fakat bana teslim ederken eskisi gibi yük bindirme ilk aldığın performansta çalışmaz heyecan arama gibi birkaç tavsiyede bulundu. Zaten oynadığım oyunlar LoL, CS, GTA 5, Valorant tarzı oyunlar bu dediklerinden sonra yeniden arıza verir diye ufak bir tırsmadım değil. Sizce bu oyunları oynadığımda bir sıkıntı çıkarır mı?

Parça değişimi derken nasıl bir değişim oldu çipe müdahale olmadığı sürece bir sorun olacağını sanmıyorum sıcaklıkları ve eski FPS'iniz ile yeni FPS'i karşılaştırın bir fark olacağını sanmıyorum.

sistem bilgilerini atar mısın ona göre cevaplayayım termal macun kuvvetli değil ise parana göre yetersizlik sağlıyorsa CPU veya GPU sıcaklıgı en kotu 60 dereceyı gecıyorsa sıkıntı bir at görelim.

XFX 5600XT THICC 3
Ryzen 5 3600.
8x2 RAM.
520GB M.2 SSD.

Parça değişimi derken nasıl bir değişim oldu çipe müdahale olmadığı sürece bir sorun olacağını sanmıyorum sıcaklıkları ve eski FPS'iniz ile yeni FPS'i karşılaştırın bir fark olacağını sanmıyorum.

Sanırsam oldu.

Bir şeyler değişti ama isimlerini hatırlamıyorum.

O zaman FPS'lerini karşılaştırılın bir de sıcaklığı takip edin tehlikeli seviyelere ulaşmasın.

Onun haricinde aklıma yapılacak bir şey gelmiyor fazla bir FPS kaybınız yoksa sorun yok.

Geri
Yukarı