Ekran kartı performans düşüklüğü

Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık 5 senedir GTX 550 Ti kullanıyorum eskiden orta-düşük ayarlarda GTA 5 bile oynayabilirken şu an Witcher 2 en düşük ayarlarda 20-25 FPS alıyorum. Ki bu sadece Witcher 2'de olmuyor. Eskiden aşırı rahat oynadığım Warband'da bile takılmalar başladı. İnternette izlediğim Benchmark videolarında Witcher 3 bile Low ayarlarda oynanıyor. Acaba ekran kartının artık ömrü mü bitti yoksa kasadaki tozlar performansı düşürüyor olabilir mi?
Diğer bileşenler: 4 GB DDR3 RAM, ASUS P8P67-M anakart, Intel'i-5 2320 işlemci.

Merhabalar yaklaşık 5 senedir GTX 550 Ti kullanıyorum eskiden orta-düşük ayarlarda GTA 5 bile oynayabilirken şu an Witcher 2 en düşük ayarlarda 20-25 FPS alıyorum. Ki bu sadece Witcher 2'de olmuyor. Eskiden aşırı rahat oynadığım Warband'da bile takılmalar başladı. İnternette izlediğim Benchmark videolarında Witcher 3 bile Low ayarlarda oynanıyor. Acaba ekran kartının artık ömrü mü bitti yoksa kasadaki tozlar performansı düşürüyor olabilir mi?
Diğer bileşenler: 4 GB DDR3 RAM, ASUS P8P67-M anakart, Intel'i-5 2320 işlemci.

Öncelikle sürücülerinizi güncellemenizi öneririm eğer uzun süredir kasa bakımı yapılmıyor ise mutlaka temizlik ve bakım yapılmalı.

Sürücüler Güncel mi?
NVIDIA sürücüler çok eski olunca saçmalıyor, başıma geldi bir güncelleme ile çözülebiliyor, denemenizi tavsiye ederim.
Öncelikle sürücülerinizi güncellemenizi öneririm eğer uzun süredir kasa bakımı yapılmıyor ise mutlaka temizlik ve bakım yapılmalı.
Öncelikle hepinize teşekkürler,dün driver booster indirdim ve ekran kartı sürücüsünü güncellemesini yapması komutunu işaretledim ancak yapıp yapmadığından emin değilim.Manuel olarak nereden güncelleme yapabilirim?
Düzenleme:Geforce Experience uygulamasını açtım ancak karşıma böyle bir hata çıktı
geforce.PNG

Öncelikle hepinize teşekkürler, dün Driver Booster indirdim ve ekran kartı sürücüsünü güncellemesini yapması komutunu işaretledim ancak yapıp yapmadığından emin değilim. Manuel olarak nereden güncelleme yapabilirim?
Düzenleme: GeForce Experience uygulamasını açtım ancak karşıma böyle bir hata çıktı Eki Görüntüle 534057

Sistemi yeniden başlattıktan sonra uygulamayı yeniden çalıştırmayı deneyiniz.

Sürücü güncellemesini yaptım ancak hala gözle görülür bir fark yok sanırım en mantıklısı kasayı temizlemek. Yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.

Rica ederiz... Temizlik ve bakım hakkında sorularınız veya kafanıza takılan herhangi bir nokta olması durumunda dilediğiniz zaman yardımcı olabiliriz.

Rica ederiz... Temizlik ve bakım hakkında sorularınız veya kafanıza takılan herhangi bir nokta olması durumunda dilediğiniz zaman yardımcı olabiliriz.
Kısa bir sorum olacak,kasanın bileşenlerini çıkarmadan-çıkarırsam takamam veya parçalara zarar verebilirim çünkü bilgi sahibi değilim-saç kurutma makinesinin soğuk moduyla kasayı temizlersem sorun olur mu?

Kısa bir sorum olacak, kasanın bileşenlerini çıkarmadan-çıkarırsam takamam veya parçalara zarar verebilirim çünkü bilgi sahibi değilim-saç kurutma makinesinin soğuk moduyla kasayı temizlersem sorun olur mu?

Hiçbir sorun olmaz kurutma makinesinin soğuk modu ile rahatlıkla temizleyebilirsiniz fan ve soğutma bloklarına yakından ve açı değiştirerek tutarsanız sonuç daha olumlu olacaktır.

Geri
Yukarı