Ekran kartı sorunu - FPS Düşüklüğü

Replinbash

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.Benim 2 hafta önce anakartım bozuldu tamir ettirdim. Bir oyun oynayınca kasıyor fps 5 , 10 arasında dolaşıyor. Ekran kartım mı bozuk yoksa anakartımda mı sorun var anlamadım yardım ederseniz çok sevinirim.

Ben bu ekran kartını nasıl overclock yapabilirim ?

Ben GPUTool programını kullanıyorum. Ancak unutmayın ki riskli bir iştir. Ekran kartının kullanılamaz hale gelmesi benim işime gelirdi çünkü mecburen aileme aldırmak zorunda kalacaktım. O yüzden riski pek de takmadım. :D

Ben gputool programını kullanıyorum. Ancak unutmayın ki riskli bir iştir. Ekran kartının kullanılamaz hale gelmesi benim işime gelirdi çünkü mecburen aileme aldırmak zorunda kalacaktım. O yüzden riski pek de takmadım. :D

Oyunlarda çok büyük etkisi oldu mu? Ona göre overclock yapacağım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda çok büyük etkisi oldu mu? Ona göre overclock yapacağım :D

Kesinlikle. :) Dilerseniz MSI Afterburner'ı da kullanabilirsiniz. MSI Afterburner'da bilgisayar her açıldığında otomatik olarak oc yapıyor ancak onun da bir sınırı var. Örneğin ben 800mhz çekirdek hızında kullanıyorum ancak MSI Afterburner her açıldığında bunu otomatik olarak 771 yapıyor. Bu yüzden her açılışta yeniden oc yapıyorum. Tabi tek tuşla. :)

Kesinlikle. :) Dilerseniz MSI Afterburner'ı da kullanabilirsiniz. MSI Afterburner'da bilgisayar her açıldığında otomatik olarak oc yapıyor ancak onun da bir sınırı var. Örneğin ben 800mhz çekirdek hızında kullanıyorum ancak MSI Afterburner her açıldığında bunu otomatik olarak 771 yapıyor. Bu yüzden her açılışta yeniden oc yapıyorum. Tabi tek tuşla. :)
MSI Afterburner nvıdıa ekran kartlarında işe yarıyor mu ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı