Çözüldü Ekran kartı pini kırıldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkanwq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ekran kartımda anakarta giren bölgesinde bir tanesi kırık ve anakarta takıp çalıştırınca monitörde renkler çıkıp kapanıyor. Bu tamir edilir mi?
20220901_201215 (1).jpg

Çözüm
Fotoğraf ile gösteriniz lütfen. Bilgisayarcı devrelerden anlamıyor büyük ihtimalle bulduğu her bozuk kartı ısıtıp deniyor çalışırsa şansına.
Kanka lehimler çıkmış dedi onu ısıtarak geri oturturucakmış artık şansına 3 yıl da kullanabilirsin ya da 5 saat.
Hocam örnek attım ya daha ne istiyorsunuz sonra yanlış bilgiler veriyorsunuz.:)

Ben burası kırık diye bir şey demedim konuyu açan arkadaşın merak ettiği yeri size göstermeye çalıştık ama ısrarla anlamadınız ekran kartının sol taraftaki boşluğunu herkes bilir PCI-e yuvasında da vardır bu boşluk.

Pinde kırık yok. Renkler bozulup kapanıyorsa VRAM'leri yanmış olabilir.

Hocam normal olduğuna neden inanmiyorlar örnek atıyorum hala mesaj kasıyor diyor.

Ben burası kırık diye bir şey demedim konuyu açan arkadaşın merak ettiği yeri size göstermeye çalıştık ama ısrarla anlamadınız ekran kartının sol taraftaki boşluğunu herkes bilir PCI-e yuvasında da vardır bu boşluk.

Hocam ben kırık yok dedim anladım neresi olduğunu kontrol etmek amacıyla örnek ekledim. Peki neden mesaj kasıyor dediniz onu açıklayabilir misiniz?

Geri
Yukarı