Ekran kartı satarken nelere dikkat etmeliyim?

ChevyNova

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yarın ekran kartımı satmak için birisi ile anlaştım akşam iş çıkış saatinde gelip alacak kartı. Evime kadar gelmesini istemedim ortak bir noktada buluşup kartı satmayı düşünüyorum. Burada benden daha tecrübeli kişilere danışmak istiyorum. Ödemeyi alma konusunda, kartın sağlamlığını ispat etme konusunda neler yapmam gerekir?

Herkese merhaba, yarın ekran kartımı satmak için birisi ile anlaştım akşam iş çıkış saatinde gelip alacak kartı. Evime kadar gelmesini istemedim ortak bir noktada buluşup kartı satmayı düşünüyorum. Burada benden daha tecrübeli kişilere danışmak istiyorum. Ödemeyi alma konusunda, kartın sağlamlığını ispat etme konusunda neler yapmam gerekir?
Kartın sağlamlığı hakkında çene yormanıza gerek yok baksın kendisi karar versin. Arkadaş aldıktan sonra işte yok bir şey olursa arayın bozulursa arayın vs demeyin siz kartı çalışır durumda veriyorsunuz sonuçta. Eğer güven vermeyen bir tipse birlikte atm ye gidin parayı atm ye atın ki sahte olmadığını anlayın.
Bu arada ne satıyorsunuz ne kadar fiyata anlaştınız?

Kendinizi yormanıza gerek yok satmak için çabalamayın zaten almak isterse alır yüz yüze gelince büyük ihtimalle pazarlık yapmaya kalkışabilir o konuda tedbirli olun parayı eğer ki zamanınız varsa havale şeklinde almaya çalışın ne olur ne olmaz.

Kartın sağlamlığı hakkında çene yormanıza gerek yok baksın kendisi karar versin. Arkadaş aldıktan sonra işte yok bir şey olursa arayın bozulursa arayın vs demeyin siz kartı çalışır durumda veriyorsunuz sonuçta. Eğer güven vermeyen bir tipse birlikte atm ye gidin parayı atm ye atın ki sahte olmadığını anlayın.
Bu arada ne satıyorsunuz ne kadar fiyata anlaştınız?
Cevabınız için teşekkürler. MSI RTX 2060S satıyorum 5900 e anlaştık. Ortak bir noktada görüşmek istedim alıcı kartı test edip alamayacağı için kartın çalışıyor olduğunu kayıt altına almam gerekir mi diye düşündüm hocam satın aldıktan sonra arayıp bu kart çalışmıyor paramı geri istiyorum demesi durumunda kendimi garantiye almak istedim. İlk defa bu şekilde satış yapacağım için tecrübesizim.

@sakal5323

Pazarlık aşamasını telefonda hallettik hocam daha aşağısına inmem. Havale konusunda akşam iş çıkışı alacağı için nasıl olacak bilmiyorum parayı elden alırsam sahte para vermeye çalışır mı diye düşünmedim değil.

Cevabınız için teşekkürler. MSI RTX 2060S satıyorum 5900 e anlaştık. Ortak bir noktada görüşmek istedim alıcı kartı test edip alamayacağı için kartın çalışıyor olduğunu kayıt altına almam gerekir mi diye düşündüm hocam satın aldıktan sonra arayıp bu kart çalışmıyor paramı geri istiyorum demesi durumunda kendimi garantiye almak istedim. İlk defa bu şekilde satış yapacağım için tecrübesizim.

@sakal5323

Pazarlık aşamasını telefonda hallettik hocam daha aşağısına inmem. Havale konusunda akşam iş çıkışı alacağı için nasıl olacak bilmiyorum parayı elden alırsam sahte para vermeye çalışır mı diye düşünmedim değil.
Hocam öncelikle kartınızı neden satıyorsunuz? Yerine yenisini koyabilecek misiniz aldığınız fiyata göre kar ediyorum diye satıyorsanız yerine yenisini aynı paraya koyamayacağınızı söylemem gerek. 2. olarak arkadaşımıza kartın çalışırken hem ekrandan hemde fiziki olarak videosunu atın furmark testinde %99 kullanımı gösterip sistemin sorunsuz çalıştığını ve kapanmadığınında videosunu çekin kafanız rahat olsun hem bir problem olursa elinizde bir kanıt olur. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

ATM yakınında buluşup parayı hesaba yatırabilirsiniz veya havale yapabilir aynı banka üzerinden.

Cevabınız için teşekkürler. MSI RTX 2060S satıyorum 5900'e anlaştık. Ortak bir noktada görüşmek istedim alıcı kartı test edip alamayacağı için kartın çalışıyor olduğunu kayıt altına almam gerekir mi diye düşündüm hocam satın aldıktan sonra arayıp bu kart çalışmıyor paramı geri istiyorum demesi durumunda kendimi garantiye almak istedim. İlk defa bu şekilde satış yapacağım için tecrübesizim.

@sakal5323

Havale yaparken yanında olursunuz izlersiniz ona göre kartı teslim edersiniz eğer ki yok çalışmıyor ayağına yatıp kartı geri vermeyi istiyorsa ben şahsi fikrim önce kartı alırım denerim eğer ki bir sorun yoksa paranın bir kısmını iade ederim. Ya da hiç almam uğraşmam.

Kartın çalışıyor olduğunu, tüm seri numaraları ve bilgileri, detaylıca videoya çek. Ayrıca satın alan arkadaşla video çek.

Ama o adam takıp denemediği için her türlü bu bozuk diyip parayı geri isteyebilir. Ben 2. el satışlarımda sürekli cihazı test ettirip satıyordum. Böyle olunca bir şey diyemiyorlardı.

Video ve satış sözleşmesi.

Hocam öncelikle kartınızı neden satıyorsunuz? Yerine yenisini koyabilecek misiniz aldığınız fiyata göre kar ediyorum diye satıyorsanız yerine yenisini aynı paraya koyamayacağınızı söylemem gerek. 2. olarak arkadaşımıza kartın çalışırken hem ekrandan hemde fiziki olarak videosunu atın furmark testinde %99 kullanımı gösterip sistemin sorunsuz çalıştığını ve kapanmadığınında videosunu çekin kafanız rahat olsun hem bir problem olursa elinizde bir kanıt olur. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

ATM yakınında buluşup parayı hesaba yatırabilirsiniz veya havale yapabilir aynı banka üzerinden.

Bu ilk masaüstü sistemim oldu yılbaşından 3-5 gün önce topladım ekran kartlarının piyasasının artması, 3000 serisi kartların satışa sunulması sebebiyle elimdeki kart değer kazanmışken satıp bulabilirsem 3060 ti almak istiyorum bu sebeple satıyorum kartımı. Amacım kar değil topladığım sistemi daha uzun ömürlü kullanabilecek hale getirmek. Arkadaşımın eski bir ekran kartı var 1GB bir kart 3060 ti alana kadar onunla idare ederim diye düşündüm.

Bu ilk masaüstü sistemim oldu yılbaşından 3-5 gün önce topladım ekran kartlarının piyasasının artması, 3000 serisi kartların satışa sunulması sebebiyle elimdeki kart değer kazanmışken satıp bulabilirsem 3060 Ti almak istiyorum bu sebeple satıyorum kartımı. Amacım kar değil topladığım sistemi daha uzun ömürlü kullanabilecek hale getirmek. Arkadaşımın eski bir ekran kartı var 1GB bir kart 3060 Ti alana kadar onunla idare ederim diye düşündüm.

Hocam 3060 Ti stoğu şu anda mevcut değil olsa bile 9000 TL'den aşağıya bu piyasada bulamayacağınızı biliyor muydunuz? Ayrıca işlemciniz nedir? Ryzen 5 3600 bile 1080p de 3060 Ti'ı bazı oyunlarda tam anlamıyla besleyemiyor. Darboğaz oluyor diyemem ama ekran kartı kullanımı %70 ve %80'de kalıyor bu da tam verim alamadığınız anlamına geliyor.

Hocam 3060 Ti stoğu şu anda mevcut değil olsa bile 9000 TL'den aşağıya bu piyasada bulamayacağınızı biliyor muydunuz? Ayrıca işlemciniz nedir? Ryzen 5 3600 bile 1080p de 3060 Ti'ı bazı oyunlarda tam anlamıyla besleyemiyor. Darboğaz oluyor diyemem ama ekran kartı kullanımı %70 ve %80'de kalıyor bu da tam verim alamadığınız anlamına geliyor.
Evet şu anki piyasada yeni seri kartlar çıksa bile mining meselesinden ve üretim azlığından dolayı kolay bulunabilir değil bu yüzden yüksek fiyattan satıyor mağazalar. Elimdeki kart sizce kaç sene götürür oyunlarda ? işlemcim 10400F 3060 Ti'ın 1080P de darboğaz yaptığını okumuştum forumlardan 3060 Ti alırsam 2k monitör ya da işlemci değişimine de gitmem gerekecek gibi görünüyor.

@Furkan17TR
Sanırım en garanti yöntem test ederek satmak.

@sakal5323
Teşekkürler hocam

Geri
Yukarı