Ekran kartı seçiminde NVIDIA mı tercih etmeliyim AMD mi?

Bütçe
17k
Gerçi taksit yapacağım için 3090 ikinci el bakamam gibi, başka önerileriniz var mı?

7700 XT al derim, 4060 Ti 16 GB tenekesini alacak değilsin çünkü kart tek cümlelik şaka.

16 GB VRAM 128 Bit.

el-risitas-juan-joya-borja.gif

Merhaba, 16-17k civarı bütçem var. Ekran kartı için hangi markanın daha iyi olduğunu merak ediyorum. AMD F/P konusunda daha iyi gibi ama driver sorunları çok (5 senedir AMD kullanıyorum). Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :).

Androidmi iOS mu gibi bir soru.

Son bir sorum olacaktı, RTX 3090 modeli için 2. el testlerinde sonuçlar hangi aralıkta olmalı? Bütçemi biraz zorlayabilirsem belki deneyebilirim de.

Merhaba, 16-17k civarı bütçem var. Ekran kartı için hangi markanın daha iyi olduğunu merak ediyorum. AMD F/P konusunda daha iyi gibi ama driver sorunları çok (5 senedir AMD kullanıyorum). Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :).
Her sürücü stabil olmuyor dediğiniz gibi, 24.2.1 sürümünü tavsiye ederim gerçekten iyi bir sürüm. Ekran kartı sürücünüzü güncellerken DDU ile kaldırıp yapın veya AMD'nin kendi sürücü silme programını kullanın.

Son bir sorum olacaktı, RTX 3090 modeli için 2. el testlerinde sonuçlar hangi aralıkta olmalı? Bütçemi biraz zorlayabilirsem belki deneyebilirim de.

O takoz kart astarından pahalı gelir high-end bir işlemcin ve besletecek güç kaynağın yoksa. İkinci el RTX 4070'lere pazarlık yap daha faydalı olur senin için.

Arada ciddi performans farkı varsa, işlemci anakart ve ekran kartı için bütçeyi 30-32kya çıkartabilirim.

Arada ciddi performans farkı varsa, işlemci anakart ve ekran kartı için bütçeyi 30-32kya çıkartabilirim.

Eldekilerin hepsini satıp hazır sistem al o vakit daha iyi olur senin için örnek. 35K civarına çıktığında hem DDR5 hem de 4070'li PC'ler bulunuyor.

Eldekilerin hepsini satıp hazır sistem al o vakit daha iyi olur senin için örnek. 35k civarına çıktığında hem DDR5 hem de 4070'li PC'ler bulunuyor.

Ustam kasa PSU RAM SSD vesairem var zaten, tek ihtiyacım bu saydığım üç şey.

Ustam kasa PSU RAM SSD vesairem var zaten, tek ihtiyacım bu saydığım üç şey.

O vakit RTX 4070'i ikinci elden alırsın, kalan bütçeyle de sıfır 7500F + B650 anakart + 2x16 GB DDR5 RAM alırsın.

Ekran kartını ikinci el diyorum çünkü öbür türlü diğer donanımlara ya para yetmez ya da anakartın en çöpünden olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı