Çözüldü Ekran kartı sıcaklığı boştayken arttı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lightning1

Centipat
Oyun indirmek için bilgisayarı 3 gün boyunca açık bıraktım, çok az kapatabildim. Ekran kartım boşta 38 derecede çalışıyordu, artık boşta 50-53 derecelerde çalışıyor. Bu neden oluyor ve ne yapmam gerekiyor? Bu gün aynı soruyu bir daha sormuştum ama hala düzelmedi bilenler yardım edebilir mi?

Çözüm
Hocam, NVIDIA Kontrol Paneli ayarlarından güç yönetimini "en yüksek performansı tercih et" gibisinden değiştirmiş olma durumunuz var mı? Boşta olması gerekenden yüksek frekansta çalışıyor ve bu durum da güç tüketimini artırıp ısınmaya yol açıyor.
gpuz snsors.gif
gpuz snsors 2.gif

GPU-Z'den Sensors kısmını atın lütfen.

Hocam, NVIDIA Kontrol Paneli ayarlarından güç yönetimini "en yüksek performansı tercih et" gibisinden değiştirmiş olma durumunuz var mı? Boşta olması gerekenden yüksek frekansta çalışıyor ve bu durum da güç tüketimini artırıp ısınmaya yol açıyor.

Çözüm
Hocam, NVIDIA kontrol paneli ayarlarından güç yönetimini "en yüksek performansı tercih et" gibisinden değiştirmiş olma durumunuz var mı? Boşta olması gerekenden yüksek frekansta çalışıyor ve bu durum da güç tüketimini artırıp ısınmaya yol açıyor.

Evet dediğiniz ayarı kendi değiştirdiğim ayarların hepsini sıfırladım bakacağım şimdi.
Bir değişiklik olmuş mu gpuz de.

yeni gpuz.gif

Son düzenleme:
Üst kısımları da atın. Buradan pek bir fark görünmüyor açıkçası. Birkaç kere yeniden başlatma sonrası da düzelebilir. NVIDIA'da o dediğim ayarı değiştirince uygulanması biraz zaman alıyor diye biliyorum.

Üst kısımları da atın. Buradan pek bir fark görünmüyor açıkçası. Birkaç kere yeniden başlatma sonrası da düzelebilir. NVIDIA'da o dediğim ayarı değiştirince uygulanması biraz zaman alıyor diye biliyorum.

deneme.gif

Yok hala çıkıyor 50 derecelere ama yavaşladı biraz belki bilgisayarı bir yeniden başlatırsam oda düzelebilir. Ama biraz fark etti önceden fanlar açıkken 50 derecelere çıkıyordu şimdi fanları açınca 45'lere düşüyor.
Yeniden başlattım değerler çok iyi değişmiş bu değerlerin azalması iyi bir şey değil mi düzelmiş.

teşekkürler.gif

deneme.gif

Yok hala çıkıyor 50 derecelere ama yavaşladı biraz belki bilgisayarı bir yeniden başlatırsam oda düzelebilir. Ama biraz fark etti önceden fanlar açıkken 50 derecelere çıkıyordu şimdi fanları açınca 45'lere düşüyor.
Yeniden başlattım değerler çok iyi değişmiş bu değerlerin azalması iyi bir şey değil mi düzelmiş.

teşekkürler.gif

Çok teşkkür ederim düzeldi fanları kapattım 39 derece çok teşekkür ederim saatlerdir benimle ilgileniyorsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı