Kasa Temizliği Sonrası Ekran Kartı Sıcaklığı Arttı

Berk23

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasa içi genel temizlik yaptım, ekran kartının fanlarını da kulak pamuğuyla nazikçe temizledim, sonra bir sıcaklıklara bakayım dedim en son bakalı en fazla 1 hafta oldu o kadar bile olmamıştır, hava sıcaklıkları çok farklı değil yani. Sıcaklık tam yükte 65'ten yukarı çıkmıyordu. Şimdi 70 olmuş. Neden olmuş olabilir bir türlü çözemedim. Fanlara mı zarar verdim acaba? Hepsi de dönüyor. ASUS 1080 Ti ekran kartım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 derece fark bir şey ifade etmiyor. Hava veya oda sıcaklığı artmış olabilir. Aynı oyunda test etseniz bile işlem gerektiren bir bölümdeyken test etmiş olabilirsiniz.

5 derece fark bir şey ifade etmiyor. Hava veya oda sıcaklığı artmış olabilir. Aynı oyunda test etseniz bile işlem gerektiren bir bölümdeyken test etmiş olabilirsiniz.
Bu değeri aynı oyunda, aynı oda sıcaklığında mı ölçtünüz?

5 derece fark olması bir şey ifade etmiyor maalesef.
5 derece fark olur mu hocam, furmarkte ölçtüm
1 hafta içerisinde hava sıcaklıkları artmış olma ihtimali?

70 Gayet normal bi' değer.
Olabilir, beni işkillendiren temizlikten sonra olması, acaba bir şeyi mi bozdum diye.

Son düzenleme:
Sistemin bakım öncesi haliyle bakım sonrasına haline göre farklı bir şey yapmışsındır. Mesele onu bulabilmekte...

BIOS sıfırlanmış olabilir, ekran kartının güç kablosu değişmiş olabilir, RAM farklı slota takılmış olabilir, fan kablosu takılmamış veya farklı yere takılmış olabilir gibi...

Sistemin bakım öncesi haliyle bakım sonrasına haline göre farklı bir şey yapmışsındır. Mesele onu bulabilmekte...

BIOS sıfırlanmış olabilir, ekran kartının güç kablosu değişmiş olabilir, RAM farklı slota takılmış olabilir, fan kablosu takılmamış veya farklı yere takılmış olabilir gibi...

Kontrol ettim öyle bir durum yok sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı