Ekran kartı sıcaklığı mı, fan dönüş hızı mı ömrünü daha hızlı bitirir?

denizkynkk

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yok
Ekran kartımda büyük bir ısı problemi var ama ben bu ısı problemine çözüm bulmak istemiyorum. Çünkü çok araştırdım ve ekran kartımın kronik ısınma sorunu olduğunu öğrendim. Bu yüzden de Radeon Adrenalin yazılımı üzerinden bir fan ayarı yapacağım. Fakat ısı mı ekran kartı mı daha hızlı bitirir fanların dönüş hızı mı?

Isı daha çok bitirir. Fanlar değişebilir sonuçta.

Bence de fikrini sorduğun için sağ ol. :)

Isı öldürür kartı sesten rahatsız olmazsanız fulleyin.

Fullemek yerine %90'lara çekmeyi düşünüyorum. Hatta her oyun için farklı bir profil oluşturacağım. Fikrini sunduğun için sağ ol. :)
Peki sizce ne kadar dayanır fanlar?

Bencede fikrini sonduğun içib sağ ol. :)

Fullemek yerine %90'lara çekmeyi düşünüyorum. Hatta her oyun için farklı bir profil oluşturcam. Fikrini sunduğun için sağ ol. :)
peki sizce ne kadar dayanır fanlar?

Ekran kartı ve işlemcilerin fanları kaliteli oluyor.
Full'de çalışsa bile 3 4 sene dayanır.

Ekran kartımda büyük bir ısı problemi var ama ben bu ısı problemine çözüm bulmak istemiyorum. Çünkü çok araştırdım ve ekran kartımın kronik ısınma sorunu olduğunu öğrendim. Bu yüzden de Radeon Adrenalin yazılımı üzerinden bir fan ayarı yapacağım. Fakat ısı mı ekran kartı mı daha hızlı bitirir fanların dönüş hızı mı?

Fanların hızlı çalışması sadece sürtünmeden kaynaklı zamanla ses yapar. Isınırsa ekran kartı arızalanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı