Ekran kartı sıcaklığı ne kadar olmalıdır?

NadasCoach

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda MSI GeForce RTX 3060 12 GB bir ekran kartı aldım her şey iyi gidiyor ama ilk kez iyi bir ekran kartı aldım ve kaç derecede çalışması gerekiyor onu bilmiyorum 1080p Ultra grafik ayarlarında RDR2'de bir süre sonra 80-90 derece oluyor. Bu değerler normal mi? Tam sistemin özelliklerini de atayım size.

MSI GeForce RTX 3060 12 GB.
Ryzen 5 2600.
Gigabyte A320M S2H.
2x8 16 GB DDR4 3200 MHz RAM.

Sıvı soğutmaya geçmek istiyorum ama korkuyorum sıvı soğutmadan ne yalan söyleyim.

Merhaba, yakın zamanda MSI GeForce RTX 3060 12 GB bir ekran kartı aldım her şey iyi gidiyor ama ilk kez iyi bir ekran kartı aldım ve kaç derecede çalışması gerekiyor onu bilmiyorum 1080p Ultra grafik ayarlarında RDR2'de bir süre sonra 80-90 derece oluyor. Bu değerler normal mi? Tam sistemin özelliklerini de atayım size.

Ryzen 5 2600.
Gigabyte A320M S2H.

Sıvı soğutmaya geçmek istiyorum ama korkuyorum sıvı soğutmadan ne yalan söyleyim.

Bu işlemci için sıvı soğutmaya geçmek tamamen gereksiz kalıyor. Normal bir soğutucu bile bu işlemci için iş görür. Bileşenlerinizin yeterince hava alacağı bir kasa kullanıyorsanız endişe edecek bir durum yok. Değerleriniz stok soğutucu için normal.

Bu işlemci için sıvı soğutmaya geçmek tamamen gereksiz kalıyor. Normal bir soğutucu bile bu işlemci için iş görür. Bileşenlerinizin yeterince hava alacağı bir kasa kullanıyorsanız endişe edecek bir durum yok. Değerleriniz stok soğutucu için normal.

Ben mi yanlış anladım ekran kartı için bahsetmiyor mu?

80-90 yükte yüksek değerler aslında o kart için. Galiba kasa hava akışın kötü.

Havaların sıcak olduğunu da hesaba katarsak yükte 75 derece civarına normal diyebiliriz.

Ekleme : Gerçi Ventus modeli ise normal de olabilir 80-90'lar. Ventus pek sağlam bir soğutmaya sahip değil. Gaming X veya Z ise yüksek sıcaklıklar.

Ben mi yanlış anladım ekran kartı için bahsetmiyor mu?

Ekran kartı için sıvı soğutucuya geçmesi elindeki ekran kartı masrafından daha fazla tutar. Ekran kartını sıvı soğutmaya geçirmez sanırım.

Ryzen 5 2600.
Gigabyte A320M S2H.

Bende aynı karta sahibim 78-79 derece bandında oluyor sıcaklıklarım sizin biraz yüksek gibi.

Ekran kartı için 75'in üstü biraz riskli gibi. Sıvı soğutma hangi parçaya takılacak onu hala idrak edemedim.

İşlemci için geçmek istiyorum.

Kasa nedir ekran kartı ikinci el mi? Bakımıyla ilgilidir büyük ihtimal ya da çölde falan çalışıyor olması lazım.

Kasa eski bir kasa memnun olduğum bir kasa değil, odam yazları aşırı sıcak oluyor vantilatör açmadan duramıyorum, ekran kartım ikinci el ama şöyle bir şey var adam ekran kartını bir kere kullanmış kutu, fatura ve garantisi hala devam ediyor.

Geri
Yukarı