Ekran kartı sıcaklığı ve kullanımı eskiye nazaran aşırı derecede arttı

emiedgn.06

Femtopat
Daha fazla  
Normalde ekran kartım fan tamamen çalışmazken 55 dereceye çıkıyordu şimdi ise bazen 50 dereceden 70 dereceye 20 saniyeden az bir sürede çıkıyor ve kullanımı %100'den hiç düşmüyor, nedeni ve çözümünü yazabilirseniz çok sevinirim.

Ekran Kartına OC yaptın mı?

Tam anlamıysa söylemek gerekirse, Overclock yaptın mı? Çünkü ısınmasının tek mantıklı sebebi budur. MSI Afterburner Progamından Bellek ve Çekirdek frekanslarını gösterir misin?

Bu arada 70 dereceye oyun yada grafik kartını kullandıracak işlerdeyken mi çıkıyor? Yoksa sistem boştayken mi çıkıyor? İlk seçenek ise sorun gözükmüyor, ayrıca ekran kartının %100 kullanılması normal bir şeydir. Eğer bir konuda ekran kartına ihtiyaç varken %100 kullanılmazsa zaten sorun var demektir. Ekran Kartı %100'ünü kullanır ancak voltaj ve bellek frekansı ile kendini ayarlar ve bu şekilde sürekli sıcak bir şekilde maksimum performansta çalışmasına gerek kalmaz. Eğer dediğim gibi oyun dışında %100 kullanılıp ayrıca ısınıyorsa mining virüsü girmiş olabilir.

Normalde üzerindeki orijinal macun özelliğini yitirse dahi çok ani ısınmalar yapmıyor. Sonradan termal macun değişikliği yapılmış veya güzelce sürülmemiş olabilir.

Ekran kartına OC yaptın mı?

Tam anlamıysa söylemek gerekirse, overclock yaptın mı? Çünkü ısınmasının tek mantıklı sebebi budur. MSI Afterburner progamından bellek ve çekirdek frekanslarını gösterir misin?

Yaptım ama ne yaptığımı bilmiyorum bir saniye bekler misin atacağım.

6 ay önce sıfır aldığınız ekran kartında şimdi sorun mu oldu? Doğru mu?
Eğer öyleyse hiç normal bir durum değil. Termal macun için açmayın sakın.

Tamam.

6 ay önce sıfır aldığınız ekran kartında şimdi sorun mu oldu? Doğru mu?
Eğer öyleyse hiç normal bir durum değil. Termal macun için açmayın sakın.
tamam
Ekran Kartına OC yaptın mı?

Tam anlamıysa söylemek gerekirse, Overclock yaptın mı? Çünkü ısınmasının tek mantıklı sebebi budur. MSI Afterburner Progamından Bellek ve Çekirdek frekanslarını gösterir misin?
20240217_143851.jpg

Ekran kartına OC yaptın mı?

Tam anlamıysa söylemek gerekirse, overclock yaptın mı? Çünkü ısınmasının tek mantıklı sebebi budur. MSI Afterburner progamından bellek ve çekirdek frekanslarını gösterir misin?

Attım bakabilirsin.

Dosya Ekleri

• 20240217_143851.jpg
    20240217_143851.jpg
    238,4 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Ekran kartın hangi marka? Tek fanlı mı?

Ayrıca "Nvidia Denetim masası" kısmına git, "3D Ayarlarının Yönetilmesi" kısmına git, ardından "Güç Yönetimi Modu" kısmını "Optimum Güç" seçeneğine al.

Geri
Yukarı