Ekran kartı sıcaklığı yükte 65 derece oluyor

Sizin kapanma ile ilgili konunuz varmış bende size durumu izah etmişim, RGB yazılımını kaldırınca düzeldi demişsiniz, bende size yazılım ani kapanma yapmaz demişim.

Evet hocam alakası yokmuş sizce bu kapanma durumu nedir şöyle söyleyim grafikleri düşürünce sorun yok artırınca fanlar da hızlı dönmeye başlıyor 3000 RPM bayağı da sesli biraz vakit geçiyor yarım saat olmadan PC aniden anlık kasıyor ve direk kapanıyor OCCT FurMark AIDA 64 Memtest Prime 95 her testten sorunsuz geçiyor kapanmıyor oyuna girince bu sorunu yaşıyorum ha bu arada hot spot sıcaklığı test programlarında test ederken de 110 C geliyor oyunda da 110 ama oyunda kapanma oluyor.

ASUS AMD RX 6700 XT kullanıyorum yaklaşık 8 aydır, normal sıcaklık 64 dereceyi hiç geçmedi, hotspot da 80-85 derece civarında, AMD için bile fazla 110-115 derece, hot spot sıcaklığı normal sıcaklıktan 20-25 derece fazla olmalı.

Hocam 5 gibi.
Evde olacağım kasanın kapağını açıp kontrol edeceğim kart düzgün oturmuş mu bir sorun var mı ona göre kapağını açık şekilde deneyeceğim ki zaten düzelmeyecek bende kartı güzel bir şekilde paketleyip doğru ASUS'a göndereceğim.

Arkadaşlar kart bugün dağıtıma çıktı servise teslim edilecek son güncellemeyi yeni postla mı paylaşayım yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Sizin kapanma ile ilgili konunuz varmış bende size durumu izah etmişim, RGB yazılımını kaldırınca düzeldi demişsiniz, bende size yazılım ani kapanma yapmaz demişim.

Hocam buradaysanız bakar mısınız ürüne iade çıktı sordugumda ise yani ASUS'a fatura üzerinden iadesi yapılır güncel fiyat iadesi yapılmaz dediler o zaman ben 7700 TL'ye almıştım yani o parayla düzgün bir kart şu an alamam o yüzden birebir değişim talep edeceğim.

Hocam buradaysanız bakar mısınız ürüne iade çıktı sordugumda ise yani ASUS'a fatura üzerinden iadesi yapılır güncel fiyat iadesi yapılmaz dediler o zaman ben 7700 TL'ye almıştım yani o parayla düzgün bir kart şu an alamam o yüzden birebir değişim talep edeceğim.
İkinci el temiz 6700XT bulunur aslında o paraya.

Evet, iadeyi aldığınız rakamdan yapıyorlar, çok zararınız olur, kartın fiyatı bayağı arttı, değişim isteyin, birebir aynısı olmasa bile muadil bir kart ile de olabilir.

İade ile çok zararım olur haklısınız 2 ele pek yanaşma taraftarı değilim rapor geldiğinde Hepsiburada'ya gönderirken aynı ürün olmasa da muadili ile değişim isteğimi nasıl yazarsam uygun olur acaba.

İkinci el temiz 6700XT bulunur aslında o paraya.

Hocam çok haklısınız ama bu karta bu parayı verirken ikinci el 6700XT mi alsam yoksa sıfır 6650XT mi alsam diye düşünerek almıştım yani ikinci alacak olsaydım ilk baştan alırdım öneriniz için çok teşekkür ediyorum.

Bildiğim kadarıyla iade maili size gelecek, sizde satıcıya ileteceksiniz, bu aşamaya geçmeden önce Hepsiburada'yı arayıp durumu izah edin.

Kendilerini bizzat arayıp söyledim. O raporla işlem yapabilirsiniz denildi rapor ayın 18 de gelecekmiş ancak takıldığım nokta ise onarım durumunda ürününüzün için iade süreci başlatılmıştır diyor bu direkt ücret iade mi?
Yoksa iade / değişim mi eğer ki direkt olarak iade ise ücreti kabul etmeyeceğim.

Geri
Yukarı