Ekran kartı sıcaklığı yükte 80 dereceyi geçiyor

schatten

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı sıcaklığım herhangi bir oyunu Ultra ayarlarda oynarken 80 dereceyi geçiyor hatta 85 dereceyi buluyor. Kasamın fan ışıklarını ve fan hızını kontrol ettiğim bir kumanda bulunuyor. Bu kumandadan fan hızı en yüksekte olmasına rağmen böyle. Program yardımıyla fan hızını kumandaya göre 3 4 kat daha hızlı ayarlayabilsemde yine de bu değerlerin normal olduğunu düşünmüyorum. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. Bir de böyle giderse ekran kartına zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sıcaklığım herhangi bir oyunu Ultra ayarlarda oynarken 80 dereceyi geçiyor hatta 85 dereceyi buluyor. Kasamın fan ışıklarını ve fan hızını kontrol ettiğim bir kumanda bulunuyor. Bu kumandadan fan hızı en yüksekte olmasına rağmen böyle. Program yardımıyla fan hızını kumandaya göre 3 4 kat daha hızlı ayarlayabilsemde yine de bu değerlerin normal olduğunu düşünmüyorum. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. Bir de böyle giderse ekran kartına zarar verir mi?
Ekran kartı sıcaklığını etkileyen çok faktör var hocam kasa tipi , hava akışı , kasanın konumu , hava sıcaklığı , sürücü güncelliği, termal macunun değişim vaktinin gelmiş olması vs. Ekran kartında 80 85 dereceler kritik değerlerdir geçilmesi sıkıntı yaratabilir

nvidia resmi sitesinde, gddr5 olan modelin maksimum sıcaklığı 92 derece, gddr6 olan modelinde ise maksimum sıcaklığı 90-94 derece olarak veriyor.

Link -> Özellikler -> Tüm Özellikleri Görüntüle
Açılan pencerenin en altlarına doğru değerler görünüyor.

Benim ekran kartım yükte 90 derecede tutuyor kendisini benim kasam biraz küçük bir tane egzoz fanından başka fan yok ve ekran kartım referans tasarım. Size tavsiyem ekran kartının termal macunununu kaliteli bir macunla yenilemeniz olacaktır.

Geri
Yukarı