R7 370 ekran kartı sıcaklığı yükte 100 dereceyi geçiyor

N0rvecli

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Türk Silahlı Kuvvetleri Uz. Çvş. Ad
R7 370 4 GB mevcut oyunlarda Ultra ayarlarda 100 (AC Unity ve RE7b )dereceyi geçiyor high ayarlarda 90 civari oluyor FurMark testinde X8 1024P'de 102 dereceyi gördü undervolt (-20) Full frekansda bu degerler fan deviri %100 kart fan tutmuyor ayrıca hava alıyor arkadaşa topladıgımız 2 GB versiyonunda boyle bır sorun yok sizce deger normal mi?

Temizlik zamanı gelmiş. Kaliteli bir macun ve termal ped ile yenile.
Termal macun ya da ped, karışmasın şimdi :D

Eski kart, kasanız hava alıyorsa ve kart da bakımlıysa sıkıntı vardır ama bir şey yapmadıysanız ve uzun zamandır temizlenmediyse bakım zamanı gelmiş demektir.

Termal macun ya da ped, karışmasın şimdi :D

Eski kart, kasanız hava alıyorsa ve kart da bakımlıysa sıkıntı vardır ama bir şey yapmadıysanız ve uzun zamandır temizlenmediyse bakım zamanı gelmiş demektir.

İçini açtıgımda gayet temiz görünüyordu sogutucu stock olmadıgı ıcın takarken afallamıştım acaba ondan mı kaynaklı diye dusunuyor ınsan.

Temizlik zamanı gelmiş. Kaliteli bir macun ve termal ped ile yenile.

Öneriniz var mı 2 kartıda 2.el aldıgımızdan ne zaman yenılendıgı hakkında bılgım yok maalesef.

İçini açtıgımda gayet temiz görünüyordu sogutucu stock olmadıgı ıcın takarken afallamıştım acaba ondan mı kaynaklı diye dusunuyor ınsan.
Takamamış olabilir misiniz ve eğer macun ile soğutmanın bağını kestiyseniz sökerken tekrar sürmeniz gerekir.

@N0rvecli dikkatlice tekrar inceleyin. Lakin kullanılan macun ne kadar kaliteli acaba o da var.

İnanın hiç bilgim yok hocam bu degerler nadir olarak böyle oluyor AC Unity resi7 bio FurMark testi bunlarda çok fazla yükseliyor harici olarak baska oyunlarda ultrada olmuyor.

Takamamış olabilir misiniz ve eğer macun ile soğutmanın bağını kestiyseniz sökerken tekrar sürmeniz gerekir.

Evet hocam kaldırıp bakmıştım yanık vesaire var mı diye sonrası stok soğutucu olmadığı için afalladim 10 dakika takmaya çalıştım.

İnanın hiç bilgim yok hocam bu degerler nadir olarak böyle oluyor AC Unity resi7 bio FurMark testi bunlarda çok fazla yükseliyor harici olarak baska oyunlarda ultrada olmuyor.

Evet hocam kaldırıp bakmıştım yanık vesaire var mı diye sonrası stok soğutucu olmadığı için afalladim 10 dakika takmaya çalıştım.
Doğru takamamış olabilirsiniz, macun tekrar oturmamış olabilir.
Bilen birine iyi bir termal macun alıp onunla beraber götürün taksın eğer eliniz işe ermiyorsa.

Doğru takamamış olabilirsiniz, macun tekrar oturmamış olabilir.
Bilen birine iyi bir termal macun alıp onunla beraber götürün taksın eğer eliniz işe ermiyorsa.

Hocam şu an fark ettim test ederken Full devir voltaj veriyorum işlemciye FPS 70 küsurlere çıkıyor ekran kartı ısısı tavan yapıyor işlemciyi stock yapınca ısı degerleri 80 90 arasi ama işlemci voltajini en düşüğe cekince oyun 30 FPS düşmesi yiyor ama sıcaklık 80 88 arası git gel yapıyor işlemci overclockdan kaynakliymis ilk defa denk geldim kasada 4 sogutucu kapağı açık ve açık alanda durmasina ragmen trajik.

Yeni konular

Geri
Yukarı