Ekran Kartı Sıcaklığına Göre Fan Hızı

Atesio

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar ekran kartları bu sıralar çok fazla ısınıyor ve kafalarda soru işaretleri dolanıyor bir sürü konu gördüm peki bu ekran kartına ayar yapabiliyor muyuz? Diyelim 65 derece oldu fanları %100 çekip o şekilde devam edebilir mi bu ayarı yapabilir miyiz? Bu arada bunu kendimiz değil bir ayar yapsak o çekse olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette ayarlayabiliyoruz. :) MSI Afterburner, Zotac'in bir yazılımı vardı, şimdi aklıma gelmiyor. Bunun gibi yazılımlar ile fan hızını ayarlayabilirsin. Onun haricinde birçok BIOS bu ayarı yapmana izin veriyor.

Cevapladığınız için teşekkür ederim. Şu şekilde bir fan ayarı yaptım kart 50 derece olunca fan %60 hızda dönsün 70 derecede %80 80 derecede %100 bu ayarı kullanabilirmiyim ? veya siz bana ne tarz bir ayar önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• Fan Ayarlama.jpg
    Fan Ayarlama.jpg
    194,4 KB · Görüntüleme: 322
Cevapladığınız için teşekkür ederim. Şu şekilde bir fan ayarı yaptım kart 50 derece olunca fan %60 hızda dönsün 70 derecede %80 80 derecede %100 bu ayarı kullanabilirmiyim ? veya siz bana ne tarz bir ayar önerirsiniz?
Bence riskli değil, ama OSD kısmından sıcaklık değerlerini kontrol etmeyi unutmayın. OSD ayarlarına buradan erişebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı