Ekran kartı slotu eğilir mi?

Desperado26

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu anakart be ekran kartına sahibim;
Ekran kartı malum 3 fanli ve biraz ağır. Zamanla eğilip anakarta zarar verir mi? Herhangi bir önlem almama gerek var mı? Yoksa ben mi abartıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının altına bunu koyun. Ekran kartını takarken bir elinizle kartı alttan destekleyerek vidasını sıkın. İlla bunu alacaksınız diye bir şey yok. Şahsen ben alırdım. Eğer sizin gibi ağır bir kartım olsa.

Son düzenleme:
Son yıllarda büyük ekran kartları çoğaldığı için anakart üreticileride PCIe yuvalarını sadece plastik bileşenden değil, ekran kartını desteklemek ve slotu güçlendirmek için metal bileşenler kullanıyorlar. Ayrıca ekran kartı kasanın arkasındaki yuvayada sabitlendiği için çok sıkıntı olmuyor. Ama isterseniz bazı aparatlar ile ekran kartı altına destekte kullanabilirsiniz.

Son yıllarda büyük ekran kartları çoğaldığı için anakart üreticileride PCIe yuvalarını sadece plastik bileşenden değil, ekran kartını desteklemek ve slotu güçlendirmek için metal bileşenler kullanıyorlar. Ayrıca ekran kartı kasanın arkasındaki yuvayada sabitlendiği için çok sıkıntı olmuyor. Ama isterseniz bazı aparatlar ile ekran kartı altına destekte kullanabilirsiniz.
Aynen hocam MSI H410M A PRO almıştım, slot metaldi. Ama yine de o kadar sağlam olduğunu sanmıyorum.

Şimdi senin anakartıda kontrol ettim şöyle bir şey özelliklerde paylaşılmış. Sıkıntı olmaz yani.

Ekran Alıntısı.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı