Ekran kartı slotunda kırmızı ışık yanıyor

Mert246567

Hectopat
Yer
Bilecik/Bozüyük
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Ekran kartımın slotunda iki tane kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı. Bilgisayar kapanınca da yanıp sönmeye devam ediyorlar ve bilgisayarı çalıştırınca ekran kartından mı güç kaynağından mı tam çözemedim ama sürtünmeli bir ses gelmeye başladı. Fanlarla ilgili bir durum değil kontrol ettim hatta sesin yeri değişiyor bazen. Bana PSU ile ilgili geldi ama emin olamadım dediğim gibi. PSU sisteme yetmiyor desem 3 yıldır sıkıntısız kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler. Bu arada PC sıkıntısız çalışıyor. Ses de rahatsız edecek şekilde.
Ekran kartı: ASUS RX580 4 GB Dual.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar arkadaşlar. Ekran kartımın slotunda iki tane kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı. Bilgisayar kapanınca da yanıp sönmeye devam ediyorlar ve bilgisayarı çalıştırınca ekran kartından mı güç kaynağından mı tam çözemedim ama sürtünmeli bir ses gelmeye başladı. Fanlarla ilgili bir durum değil kontrol ettim hatta sesin yeri değişiyor bazen. Bana PSU ile ilgili geldi ama emin olamadım dediğim gibi. PSU sisteme yetmiyor desem 3 yıldır sıkıntısız kullanıyorum. Şimdiden teşekkürler. Bu arada PC sıkıntısız çalışıyor. Ses de rahatsız edecek şekilde.
Ekran kartı: ASUS RX580 4 GB Dual.

Coil whine olabilir biosdanda ekran kartı ışıkları kapatılıyordu hangi ayar unuttum.

Selam, en iyi anlamanın yolu sanirim anakartinizin marka modelinin, user manual/guide'dan bakmak. Her bir parçanın, isigin ne anlama geldigi illaki yaziyor (kullanma kılavuzundan bulmak)

Coil whine olabilir biosdanda ekran kartı ışıkları kapatılıyordu hangi ayar unuttum.
Bu sorunun çözümü nedir peki ve ekran kartının ışığını kapatmak sakıncalı olmaz mı?Sonuçta uyarı veriyor.
Selam, en iyi anlamanın yolu sanirim anakartinizin marka modelinin, user manual/guide'dan bakmak. Her bir parçanın, isigin ne anlama geldigi illaki yaziyor (kullanma kılavuzundan bulmak)
Anakartım Asus B450m Dragon

Bu sorunun çözümü nedir peki ve ekran kartının ışığını kapatmak sakıncalı olmaz mı? Sonuçta uyarı veriyor.

Anakartım ASUS B450M Dragon.

PSU'n kaç watt, yetmiyor mu?

PSU'n kaç watt, yetmiyor mu?

PSU'mun kaç watt olduğunu tam hatırlamıyorum. 600W civarı olması lazım ve hazır sistemdi. Yetmese 3 yıldır sorunsuz çalışmazdı. Attığın linkteki konuya baktım. Orada ekran kartının güç girişindeki LED kırmızı yanıyormuş. Benimse slotun köşelerinde iki kırmızı ışık yanıyor.

debug için koyulan isiklardan geliyorsa sıkıntı vardir da, bu daha çok aydınlatma için koyulmus gibi.

1680294032999.png

Yeni konular

Geri
Yukarı