Çözüldü RTX 3070 ekran kartında kırmızı ışık yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

claudespeedtr

Hectopat
Daha fazla  
RTX 3070 ekran kartı ve R5 3600 sistemimde sam (Smart Access Memory) aktif edip sonra sistemi çalıştırdıktan sonra Windows bir süre çalıştıktan sonra ekran görüntüsü gidiyordu. Sam'i kapattıktan sonra herhangi bir problem olmuyordu. Aynı şey resizible bar için de geçerli. Bugün itibarıyla sistemde hiç görüntü gelmiyor. Ekran kartı üzerinde kırmızı bir ışık yanıyor.

Anakart: ROG STRIX B550 F Gaming Wi-Fi
Ekran kartı: ROG STRIX RTX 3070 OC V2.
İşlemci: Ryzen 5 3600.

909EF4C0-CCD1-473A-83A5-655D8EBB0C30.jpeg

C8291F54-F6A5-42DF-8222-F9FD868C17ED.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartında sorun olabilir.
Şu an çalışıyor. Konuyla alakalı ASUS ile görüştüm. Video çekip mail atmamı istediler. Maili yolladım. Kabloyu sök tak yapınca düzeldi. Acaba bir temassızlık mı oldu bilmiyorum.

Sorun çözülmemişti sayın moderatör. Kabloyu sök tak yaptım, dolayısıyla SAM devre dışı kalınca kart normale döndü. SAM açınca gene bu problem olacak muhtemelen.
O ışık yanıyorsa kablodan güç gelmiyor veya ekran kartı o kanaldan güç almıyor demektir. Öncelikle aynı kabloları kullanarak pinlerin yerlerini değiştir böylelikle sorun kabloda mı yoksa ekran kartı güç girişinde mi öğrenmiş olursun. Kabloları değiştirdiğinde hala aynı yerde kırmızı ışık yanıyorsa sorun ekran kartında demektir. Eğer aynı kablonun takılı olduğu yer kırmızı yanıyorsa kabloyu değiştir. O ışık yanarken kullanmanı önermiyorum çünkü fazla güç elektronik cihazlara zarar verdiği gibi düşük gelen güç de zarar verebilir.

O ışık yanıyorsa kablodan güç gelmiyor veya ekran kartı o kanaldan güç almıyor demektir. Öncelikle aynı kabloları kullanarak pinlerin yerlerini değiştir böylelikle sorun kabloda mı yoksa ekran kartı güç girişinde mi öğrenmiş olursun. Kabloları değiştirdiğinde hala aynı yerde kırmızı ışık yanıyorsa sorun ekran kartında demektir. Eğer aynı kablonun takılı olduğu yer kırmızı yanıyorsa kabloyu değiştir. O ışık yanarken kullanmanı önermiyorum çünkü fazla güç elektronik cihazlara zarar verdiği gibi düşük gelen güç de zarar verebilir.
O ışık yanarken görüntü gelmiyordu zaten. Aynı kabloyu çıkarıp taktım şu an çalışıyor. Bunların hepsi bu Smart Access Memory aktif ettikten sonra oldu. Bu sistemin derdi ney çözemedim.

Ekran kartında sorun olabilir.
Şu an çalışıyor. Konuyla alakalı ASUS ile görüştüm. Video çekip mail atmamı istediler. Maili yolladım. Kabloyu sök tak yapınca düzeldi. Acaba bir temassızlık mı oldu bilmiyorum.

Sorun çözülmemişti sayın moderatör. Kabloyu sök tak yaptım, dolayısıyla SAM devre dışı kalınca kart normale döndü. SAM açınca gene bu problem olacak muhtemelen.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı