Ekran kartı slotunun klipsini açmadan takmak

eklcrsln

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartını takmadan önce anakarttaki slot klipsini açıp açmadığını unuttum. Ancak ekran kartını takarken klik sesini duymuştum. Herhangi bir sıkıntı olup olmadığı hakkında size danışmak istedim. Açıkçası bir sıkıntı olması çok üzücü olur benim için.

Dosya Ekleri

• IMG_20220926_000007.jpg
    IMG_20220926_000007.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20220926_000046.jpg
    IMG_20220926_000046.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 46
Çıkarıp bir kontrol edin, fotoğraflardan yorum yapmak zor.

Normal şartlarda açman gerekiyor. Ama "Click" sesi düzgün oturduğu anlamına gelebilir. Tavsiyem çıkarıp bir kontrol etmen.

Dendiği gibi, fotoğraflardan anlaşılması zor. Ekran kartı çalışıyorsa bu konuda problem yok demektir. Zaten açmadan onu oturtup o sesi duyabileceğinizi sanmıyorum. Çok zorlamanız gerekir ve çok zorlayıp bir şekilde slota soktuysanız zaten geçmiş olsun. Bilgisayarı açmadıysanız kartı çıkarıp tekrar takın, içiniz rahat etsin.

Dendiği gibi, fotoğraflardan anlaşılması zor. Ekran kartı çalışıyorsa bu konuda problem yok demektir. Zaten açmadan onu oturtup o sesi duyabileceğinizi sanmıyorum. Çok zorlamanız gerekir ve çok zorlayıp bir şekilde slota soktuysanız zaten geçmiş olsun. Bilgisayarı açmadıysanız kartı çıkarıp tekrar takın, içiniz rahat etsin.
Kart çalışıyor normal bir şekilde. Takarken zorlanmadım, normal bir basınçla taktım ve kolayca oturdu ama sökmek için açmaya çalıştığımda klipsi açamıyorum. Bu da kuşkulanmama neden oldu.

Klipsi açmadan zorla oraya soktuğunuz bir kartın çalışma ihtimali yok. Demek ki kartı takarken klips zaten açıkmış.

Geri
Yukarı