Ekran kartı soğutma çözümü

Ekran kartlarını sadece PCB yani fotoğraftaki gibi takarsak soğutması nasıl olur?

images.jpeg

Kart diretk kasadan gelen soğuk hava sıcak hava dalgasını bilimsel olarak yukarı ve genişleme yuvalarına itecek ve sıcak hava tahliye edilir böylece kartları 200 hatta 300 dolar ucuza alırız. Bu kartlar alırız ama parnterler sadece overlock yapsın ve ısı atım kanalı koysunlar.
Teorim hakkında düşünceleriniz.
@Recep Baltaş @Ali Güngör @çağan çelik.

Ekran kartlarını sadece PCB yani fotoğraftaki gibi takarsak soğutması nasıl olur?

Eki Görüntüle 718253

Kart diretk kasadan gelen soğuk hava sıcak hava dalgasını bilimsel olarak yukarı ve genişleme yuvalarına itecek ve sıcak hava tahliye edilir böylece kartları 200 hatta 300 dolar ucuza alırız. Bu kartlar alırız ama parnterler sadece overlock yapsın ve ısı atım kanalı koysunlar.

Belki saçma bir örnek olacak ama 0'ın altında bir derecede kolunuz çıplakken mi daha çok üşürsünüz yoksa 0'ın altına bir sıcaklığı olan kar a kolunuzu batırıdığınızda mı?

Isı pcb üzerine dağılıyor, sıcak hava falan yok. Üzerine metal blok koyarak ısıyı dağıtıp üzerine konulan fanlarla direkt olarak hava basılarak soğutular. Önerdiğiniz sey tamamen saçmalık.

Eki Görüntüle 718253

Berlin bile böyle soygun teorisi üretmedi :) 200-300 dolar dediğimiz zaten çoğu arkadaşımızın ekran kartının bütçesi :)

Geri
Yukarı