Ekran kartı sorunu

TahaBey7

Decapat
Yer
Semt-i Emekköy
Daha fazla  
Arkadaşlar, birkaç gündür onlarca mavi ekran hatası alıyorum. Bunların neredeyse tamamı ekran kartını işaret ediyor. Ben de hasarlı olduğunu tahmin ediyorum. En son güncellemesini kurdum. Bir işe yaramadı. Laptop masadan düştü, sanırım orada hasar aldı. Hatta orada harddisk de bozuldu. Anlamak için harici ekran kartını devre dışı bıraktım. Bıraktığım zaman hiçbir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum. Sanırım donanımsal bir hata var. Bunu kendim çözebilir miyim yoksa illa bilgisayarcıya mı gitmem gerek? Teşekkürler.
Ör: nvlddmkm.sys, video scheduler internal error, Driver Power state failure...

Zaten harddisk kullanılmaz hale gelmişti, değiştirdim onu. Ama ekran kartına dıştan bakınca tam olarak bir sorun göremedim. Sökmeyi düşündüm riske girmek istemedim.
paşa gönlün bilir ustayım diyorsan sök tamir et derim bence ver 200 tl yi 1000 tl den olma derim

paşa gönlün bilir ustayım diyorsan sök tamir et derim bence ver 200 tl yi 1000 tl den olma derim
Şuan ekran kartı yok desem yeridir. Aktif edince mavi ekran veriyor. yani kaybedeceğim bir şey yok gibi duruyor ama tam olarak sorun ne bilmiyorum, bu nedenle bir şey yapamıyorum. Kısır bir döngüde sıkışmış durumdayım.
Kabloları kontrol ettiniz mi? Ekran kartının içini kendiniz açmaya çalışmayın. Markanın yetkili servisine mail atıp durumu bildirin. Bilgisayarcı'ya son çare olarak bakın.
Ekran kartına gelen kablolardan mı bahsediyorsun?

Geri
Yukarı