Ekran Kartı Sorunu

BrkD22

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Arkadaşlar Merhaba,

DirectxFunction"Get Device Removed Reason" failed hatası | Technopat Sosyal

Bilgisayarımı aldığımdan beri ekran kartımın problemini (linkteki sıkıntının aynısı) çözemedim. Ekran kartımı, garantiye yolladım. Bu arada ekran kartım garanti iken, arkadaşımdan ASUS HD 6870 almıştım, o kart ile tüm oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabildim. Neyse bugün ekran kartımın problemi halledilmiş diye mesaj attılar bende gidip ekran kartımı aldım. BIOS güncellemesi yapıp geri yollamışlar. Hemen bir heves oyunları açtım. Sıkıntı devam ediyor. Adamları tekrar aradım, makinede farklı bir sorun olmasın dediler. Bende arkadaştan farklı bir ekran kartı aldığımı, ve oyunları sıkıntısız oynayabildiğimi söyledim. Görevli arkadaş, o zaman getirin kartınızı, tekrar gönderelim teknik servise dedi.

Ben ekran kartımı yollamadan önce, bilgisayarımda ki hangi bileşenleri kontrol etmeliyim. Malum süreç o kadar uzun sürüyor ki, göndermeden önce düşünüyorsunuz. Anakart ile ekran kartı arasında bir problem olacağını zannetmiyorum, çünkü HD 6870 sorunsuz çalıştı. Anakartı dışarı attık. Güç kaynağında, bir problem olabilir mi? Çünkü HD 6870 daha az güç isteyen bir kart. Ben başka bir GTX 770 takıp deneyemedim. Güncel bir bilgisayar bulsam, bu sefer ekran kartını onun üzerinde test edeceğim ama öyle bir şansımda yok açıkçası.

Kısacası sorum şu:

Ekran kartımı tekrar garantiye yollamadan önce, hangi bileşenlerden şüplenmem gerekir. Hazır ekran kartını yollarken, onları da göndereyim garantiye. 3000 küsür para verdim ama ağız tadıyla hakkını alamadım. Şuana kadar sıkıntısız oynayabildiğim 2 oyun var. World of Tanks, iRacing. İkiside grafik olarak üst düzey oyunlar değil. Bu da beni, güç kaynağında sıkıntı olabileceği konusunda şüphelendiriyor. Çünkü ekran kartı daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduğu anda, güç kaynağı o enerjiyi sağlayamayınca, hata geliyor olabilir.

Sistemim,

Anakart : Msi Z87-G45
CPU: Intel 4670K
GPU: Gigabyte GTX 770 Windforce 3x
PSU: Cooler Master GX 750 ( 750 Watt 80+ Bronze)
SSD: Corsair Force GS 128 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sisteme farklı bir GTX 770 takıp çalıştırmayı denemelisin. Eğer sorun yoksa zaten ekran kartı sıkıntılıdır. Farklıdan kastım aynı ekran kartından

Anladım da nerden bulacağım aynı ekran kartından. Olsa yapacağım ilk iş oydu. Yada kendi ekran kartımı, güncel bir sisteme takarak denemek de aynı şey fakat böyle bir şansım yok. Bir arkadaşımda Q6600 işlemcili bir bilgisayar var, ama güç kaynağı nedir bilmiyorum. Risk almak istemiyorum o yüzden.

Bence al PSU'nu git arkadaşın yanına tak ekran kartını dene olmazsa götür garantiye yada bilgisayarcı en iyi çözüm taksınlar denesinler.

Ben onlara, onlar bana yollayacaklar kartı. Böyle bir echo olacak diye tahmin ediyorum. Çok net bir arıza değil, ama işin peşini bırakmayacağım. 1000 küsür lira verip bir ürün alıyoruz, karşılığında 0 alıyoruz olacak iş değil.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı