Ekran Kartı Sorunu

Zeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar öncelikle aylardır acısını çektiğim bir konuyu burada değerlendirmek istiyorum direkt uzatmadan konuya giriyorum...

Bir gün bilgisayarda dolaşırken bir anda Youtube'da video izlerken video takıldı ortada yuvarlak çıktı masaüstüne geldiğimde hiçbir fonksiyon çalışmıyordu sağ tık yaptığımda Windows çalışmayı durduruyordu. Yanıt vermesini bekliyordum ki yanıt vermesi çok uzun sürmüyordu max 1-2 dk , 1-2 dk sonra her şey düzeliyor hiçbir şey olmamış gibi devam ediyordu. Bu kısır döngü sürekli oluyordu ama ben takmıyordum aradan 2 ay geçti böyle idare ettim sonra oyunlarda kasmalar yaşadım. Açtım bilgisayarı başladım temizliğe işlemciyi RAM'i falan (HARD) temizlik yaptım sonra tekrar bilgisayarı açtım Chrome'ye girdim yaklaşık 30 dk geçti sistem dondu mouse kıpırdamıyor hiçbir fonksiyon vermiyordu. Sonra yeniden başlatınca da aynı şeyi yapıyordu 30 dk'da bir oluyordu. Sonra açtım bir daha ekran kartını iyice tozunu aldım kapattım tam Besmele çektim çalıştırdım ve bu sefer de ekrana sinyal gitmeyip fan dönüp duruyordu net kafeciye götürdüğümde yanmış dedi. Babamın kalıpçı (plastik kalıp makineleriyle ilgilenen) arkadaşına verdik tamir etti fakat aynı aşamaları bir daha yaşadım dondu falan bir daha tamire verdim ve şu an aynı aşamaları tekrar yaşıyorum. Oyuna girince yerler ağaçlar çamur gibi oluyor fonksiyonlar donuyor. Çok sıkıldım BIOS'u uptadeleyip servise göndereceğim son çare.
Aşağıda birkaç ekran görüntüsü bıraktım belki bir müjde.
Şu anda PC hem Chrome'deyken her 20 dk'da bir bu fonksiyon durması (Windows yanıt vermemesi) durumu yaşıyor.
368047
368048
368048

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi ekran kartı? Marka model? Bu kadar anlattın ama model söylememişsin:)
Pardon:D
MSI RX 460 2 GB DDR4
Bu arada bilgisayarı donduktan sonra açtığım da şöyle bir hata alıyordum:

Dosya Ekleri

• sss.PNG
    sss.PNG
    3 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Klasik lanet Wattman hatası. Bugünlerde AMD ekran kartlarının başına bela oldu bu. Bende de Asus RX 460 ekran kartında bu sorunu yaşıyorum. Kimiler RX 570 ile 590’ la da aynı sorunları yaşıyor. Sana tavsiyem DDU ile kurduğun sürücüyü silmen yerine 18.2.2 sürümünü indirip test etmen.

Klasik lanet Wattman hatası. Bugünlerde AMD ekran kartlarının başına bela oldu bu. Bende de Asus RX 460 ekran kartında bu sorunu yaşıyorum. Kimiler RX 570 ile 590’ la da aynı sorunları yaşıyor. Sana tavsiyem DDU ile kurduğun sürücüyü silmen yerine 18.2.2 sürümünü indirip test etmen.
ddu derken 18.2.2 nereden yükleyeceğim acemiyim az olsa da :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı